Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Huawei Nova Y9a wprowadzony na rynek. Czy zawita do Europy?

Huawei-Nova-Y9a

Huawei już od dłuższego czasu boryka się z problemami wynikającymi z nałożonego przez USA embargo. Nie zmienia jednak to faktu, ze w dalszym czasie projektuje i wypuszcza na rynek nowe modele smartfonów. Właśnie miała miejsce premiera jednego z nich. Mowa o Huawei Nova Y9a, który pojawił się oficjalnie w sprzedaży w RPA.

  • Huawei Nova Y9a już w sprzedaży
  • Ekran bez żadnych wcięć ani dziurek
  • Huawei Nova Y9a oferuje poczwórny aparat fotograficzny

MediaTek na pokładzie

Huawei Nova Y9a jest napędzany znanym i już dosyć leciwym MediaTekiem Helio G80. Wsparty jest 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni dyskowej. Możliwe, że firmie zostały w magazynach właśnie takie podzespoły i poszukała ona możliwości ich wykorzystania. Stąd premiera w takim regionie.

Do dyspozycji użytkownika jest tutaj ekran oo przekątnej 6,63 cala. Wykonany jest on w technologii IPS LCD i obsługuje rozdzielczość na poziomie Full HD+. Trzeba przyznać, że jest to ładny smartfon z niewielkimi ramkami i nieco bardziej zaznaczonym podbródkiem.

W kwestii fotografii do dyspozycji użytkownika znalazły się cztery aparaty główne. Podstawowa jednostka posiada matrycę 64 Mpix. Oprócz tego na pokładzie znalazł się aparat ultraszerokokątny 8 Mpix. Całość zamykają dwa „oczka” o matrycach 2 Mpix dedykowane zdjęciom makro i do pomiary głębi ostrości. Na froncie znajduje się pojedynczy aparat do zdjęć selfie 16 Mpix. Wysuwa się on z górnej ramki, stąd brak jakichkolwiek dziurek czy wcięć w ekranie smartfona.

Huawei Nova Y9a zaoferuje baterię o pojemności 4300 mAh. Nie zabrakło tutaj szybkiego ładowania na poziomie 40 W. Co ciekawe, znalazło się tutaj także tradycyjne złącze słuchawkowe, którego ze świecą szukać w nowych modelach smartfonów. Niestety smartfon ma jeszcze Androida 10 przykrytego autorską nakładką. Trzeba również pamiętać, że nie ma zainstalowanych usług Google’a.

Smartfon zadebiutował w RPA, gdzie można go kupić za równowartość około 417 dolarów. Będzie również dostępny na Bliskim Wschodzie i w Azji Środkowej. Na razie nic nie wiadomo o Europie. Być może trafi także tutaj, ale pod zmienioną nazwą i zapewne z mocniejszymi podzespołami. Czas pokaże.

Zobacz również: TOP 5 telefonów Huawei na styczeń 2022 

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów