Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Dalsze prace nad Google Pixel 9 trwają. Pojawi się nowy wariant?

avatar
Grafika przedstawiająca telefon Google Pixel 8 Pro w niebieskim kolorze

Cały czas trwają prace nad nowym flagowym Google Pixel 9. Właśnie znaleziono informacje w kodzie o istnieniu tego modelu. To pierwsze oficjalne pojawienie się nazwy tego konkretnego modelu. Jego premiera będzie miała najprawdopodobniej miejsce pod koniec 2024 roku. 

  • Google Pixel 9 będzie pracował pod kontrolą Tensora G4
  • do dwóch dotychczasowych modeli może dojść jeszcze jeden
  • smartfon zadebiutuje pod koniec tego roku

Google Pixel 9 

Z dostępnych informacji wynika, że Google Pixel 9 pojawi się w trzech wariantach, co jest pewną nowością. Do tej pory oprócz klasycznej wersji pojawiała się większa gabarytowo wersja Pro. Teraz ma się to zmienić. Model Pro również ma być niewielkich rozmiarów, natomiast do serii dołączy wariant Pro XL

Na pokładzie będzie brylował najnowszy procesor Tensor G4. Do dyspozycji użytkownika ma być co najmniej 8 GB pamięci RAM. Zapewne w przypadku modelu Pro oraz Pro XL zobaczymy większą ilość pamięci RAM. Na pliki przeznaczone będzie co najmniej 128 GB przestrzeni dyskowej, ale na rynku powinny być różne wersje pamięciowe. Smartfon będzie obsługiwał sieci 5G w krajach z oficjalna dystrybucją. 

Google Pixel 9 zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 6,1 cala. Model Pro może być tej samej wielkości lub o 0,1 cala większy. Wariant Pro XL może otrzymać ekran ponad 6,6 cala. Wyświetlacz będzie wykonany w technologii OLED i będzie obsługiwał częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Będzie także obsługiwał rozdzielczość Full HD+. Któryś z modeli wyższych może także wyświetlać obraz w rozdzielczości QHD+. 

Specyfikacja aparatów na razie nie jest znana. Można spodziewać się że podstawowy Pixel, tak jak dotychczas będzie miał podwójny aparat główny. Być może tym razem zostanie również zmieniona sama matryca głównej jednostki i zobaczymy coś innego. Zapewne pozostałe modele będą posiadały dodatkowo teleobiektyw. Ceny na razie pozostają tajemnicą. 

Zobacz również: TOP 5 telefonów Pixel na kwiecień 2024 roku.

Źródło: gizmochina.com

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (3 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.