Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

BOE największym dostawcą ekranów dla iPhone’a? Ma nim być do 2024 roku

ekran iPhone 14 od Samsunga

Czy BOE może być największym dostawcą ekranów dla iPhone’a? Dziś brzmi to nieco jak sci-fiction, gdyż zdecydowaną większość paneli dotykowych dostarcza Samsung. Możliwe jednak, że wkrótce się to zmieni.

  • BOE ma być największym dostawcą dla Apple’a w 2024 r.
  • obecnie 70% ekranów iPhone 14 jest od Samsunga
  • Chińczycy chcą wyprzedzić Koreańczyków

Chiński BOE to jeden z największych światowych producentów wyświetlaczy. Firma ma ambicje, aby wyprzedzić Samsung Display, który dostarcza dziś 70% ekranów do najnowszych iPhonów z serii 14. Mowa zarówno o zwykłych OLED-ach, jak i bardziej zaawansowanych panelach LTPO OLED. Obecnie BOE produkuje wyłącznie te pierwsze i tylko dla podstawowego iPhone’a 14 z ekranem o przekątnej 6,10″. Czy jest więc możliwe, aby BOE wyprzedził Samsunga w dostarczaniu ekranów dla amerykańskiego Apple’a?

Według analityka Ming-Chi Kuo – jak najbardziej. Podobno BOE zapewnił już sobie największe zamówienie na wyświetlacze przyszłych modeli iPhone 15 i iPhone 15 Plus. Oczekuje się, że Chińczycy będą odpowiedzialni za aż 70% ekranów w przyszłej generacji, a pozostałe 30% trafi do Samsung Display.

najlepsze telefony 6 cali

W kolejnym roku (generacja iPhone 16) jeszcze większy nacisk zostanie położony na panele LTPO dla iPhonów Pro, gdzie Samsung i LG mają nadal dostarczać ekrany do modeli premium. Ale nie tylko one – wg Ming-Chi Kuo BOE będzie odpowiedzialne w tym segmencie za ok. 20-30% zamówień. W ten sposób BOE może dostarczać najwięcej ekranów dla iPhonów w 2024 roku.

Jakby tego było mało, według analiz BOE ma odnotować wysoki wzrost zamówień w przeciągu najbliższych lat. Zyski chińskiego przedsiębiorstwa będą rosły nie tylko przez większe zamówienia na średnie i duże wyświetlacze typu OLED/LTPO OLED dla iPhone’a, ale także na tańsze składane wyświetlacze dla Androida.

Zobacz również: TOP 5 telefonów iPhone na styczeń 2023

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (4 votes)
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów