Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Aktualizacja Apple iOS 15.3. Spora łatka bezpieczeństwa

avatar
iOS logo

Apple wprowadziło najnowszą aktualizację swoich systemów operacyjnych w iPhone’ach i iPadach. Wersja 15.3 skupia się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa.

  • Apple wprowadza aktualizację iOS 15.3 i iPadOS 15.3
  • aktualizacja skupia się na bezpieczeństwie
  • łatka ma naprawić m.in. usterkę przeglądarki Safari

Poprawa Apple Safari

To kolejna aktualizacja Apple’a wydana w ostatnim czasie na swoje urządzenia mobilne. W przeciwieństwie do poprzedniej łatki, iOS 15.2 i iPadOS 15.2, ta skupia się na bezpieczeństwie. Poprzedniczka z grudnia dawała z kolei kilka nowych i ciekawych funkcji, poza tym poprawiała wydajność urządzeń.

Dlaczego ekipa z Cupertino tak bardzo skupiła się na bezpieczeństwie, skoro środowisko iOS uchodzi za bezpieczne i wolne od wirusów? Chodzi o dziurawą przeglądarkę Safari, która narażona była na atak hakerski. Luka umożliwiała postronnym uzyskania dostępu do historii przeglądarki, narażone były też informacje w koncie Google. Oczywiście, jeżeli użytkownik logował się do niego z poziomu Safari. Lukę zgłoszono w ostatnich dniach listopada ubiegłego roku, ale dopiero teraz Apple wziął się za jej załatanie.

Zobacz również: Aktualizacja 3 telefonów Xiaomi do MIUI 13. Nie chodzi o flagowce

Źródło: phonearena.com, pcworld.pl.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: