Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Nowe grafiki Huawei P30/P30 Pro i informacje o P30 Lite

Huawei Logo

Mamy kolejne informacje dotyczące flagowych urządzeń chińskiego producenta – Huawei P30 i P30 Pro. Mają one zadebiutować na lutowych targach MWC. W sieci dostępne są rendery tych modeli w ochronnych pokrowcach.

3 modele z rodziny P30

Dzięki temu możemy wywnioskować kilka istotnych kwestii. W przypadku modelu P30 wiemy, że główny aparat fotograficzny będzie wyposażony w 3 obiektywy. Jedna z matryc będzie miała 40 Mpix i zaoferuje 5-krotny zoom bezstratny. Wszystkie „oczka” będą ustawione w pionie, a pod nimi umieszczona zostanie dioda doświetlająca. Na podstawie grafik można stwierdzić również, że wyświetlacz będzie posiadał wcięcie w postaci „łezki”.


Przykładowa oferta z dotychczasowym Huawei P20:


Natomiast model P30 Pro będzie wyposażony w aż 4 obiektywy, również ustawione pionowo. Dioda doświetlająca będzie umieszczona na prawo od aparatu. Będziemy mieli tutaj do dyspozycji 3 tradycyjne obiektywy i jeden w technologii 3D ToF, który może służyć do modelowania 3D. P30 Pro wprowadzi prawdopodobnie sensor IMMP60 38 Mpix, który ma posiadać 10-krotny zoom optyczny. Dodatkowo grafika wskazuje, że na ekranie będziemy mieli do czynienia z notchem.


>>> Sprawdź recenzję modeli P20 Lite, P20 i P20 Pro <<<


Oprócz tego, pojawiły się informacje dotyczące tańszego modelu P30 Lite, który pozycjonowany jest jako średniopółkowiec. Z przykładowej grafiki możemy wywnioskować, że smartfon będzie wyposażony w ekran z wcięciem w postaci „łezki”. Prawdopodobnie P30 Lite może mieć 6-calowy ekran wykonany w technologii IPS. Smartfon będzie wyposażony w podwójny lub – co mniej prawdopodobne – potrójny aparat fotograficzny. Wszystko wskazuje, że sercem urządzenia będzie procesor Kirin 710, a jedna z wersji powinna mieć 6 GB pamięci RAM.

Niektóre źródła mówią, że flagowe P30 i P30 Pro powinny pojawić się na rynku w tym samym czasie. Nie wiadomo natomiast, czy P30 Lite zadebiutuje na targach MWC w Barcelonie.

Źródło: gizchina.com, gizmochina.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (3 votes)
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów