Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

HTC U12+ – 5 najlepszych ofert komórkowych

1
HTC U12+ najlepsze oferty

Przez ten wielki wyścig liderów czasem zapominamy, że na rynku jest jeszcze sporo miejsca, które usiłują zagospodarować inne marki. Nawet jeśli nie jest o nich obecnie tak samo głośno, jak o Samsungu, LG czy coraz bardziej krzykliwym Xiaomi, to warto mieć je na uwadze, bo w ich ofercie znajdują się perełki. Takim urządzeniem jest właśnie najnowszy HTC U12+.

Znajdź najlepszą ofertę z telefonem

HTC U12+ na abonament

Sercem urządzenia jest potężny procesor Qualcomm Snapdragon 845 i układ graficzny Adreno 630. Jeśli zaś chodzi o pamięć, to widać, że mamy do czynienia ze sprzętem topowym: aż 6 GB RAM i 128 GB na pliki użytkownika (mogą one zostać rozszerzone przez karty microSD do maksymalnej pojemności 2 TB).

Sprawdź wszystkie oferty na abonament z HTC U12+

Tylny aparat ma dwie matryce. Pierwsza z nich może pochwalić się rozdzielczością na poziomie 12 Mpix i jasnością przysłony f/1.75. Druga natomiast ma 16 Mpix i f/2.6. Zadbano o dość solidny akumulator o pojemności 3500 mAh. HTC chwali się, że smartfon został pozbawiony fizycznych przycisków regulacji głośności, a nacisk wykrywany jest przez ultradźwięki. Tajwański producent zaproponował ekran o wielkości 6 cali i rozdzielczości 2880 na 1440 pikseli.

Smartfon w sklepach kosztuje około 3500 zł. Sprawdźmy, za ile możemy zdobyć go u operatorów. Podane ceny są aktualne na 27.06.2018.

Wydawałoby się, że to średnio opłacalna opcja. W proponowanym przez fioletowego operatora pakiecie mamy 5 GB danych i minuty bez limitu. Za SMS-y i MMS-y musimy jednak dodatkowo płacić. Abonament wynosi co prawda jedynie 40 złotych miesięcznie, ale na start musimy wyłożyć 3099 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy w sumie 4109 zł.

Naszym zdaniem: wszystkie te wady nie przysłaniają jednak faktu, że jest to najniższa kwota, za jaką możemy otrzymać urządzenie u operatorów. Oczywiście jest to związane z tym, iż już na początku musimy zapłacić tylko 500 złotych mniej, niż za nowe urządzenie w sklepie, ale obok tego dostajemy abonament za niewygórowaną kwotę.

Nielimitowane połączenia i SMS-y są już standardem, jeśli chodzi o abonamenty. Tu mamy jednak dodatkowo dość duży pakiet danych, który wynosi aż 10 GB. Oferta z HTC U12+ jest o tyle interesująca, że na start musimy zapłacić jedynie 399 zł. Niestety, opłaty są dość duże, bo obok 49,99 zł abonamentu, dodatkowo pojawia się comiesięczna rata o wysokości 125 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy w sumie 4648,75 zł.

Naszym zdaniem: comiesięczna opłata wydaje się wysoka, bo wynosi w sumie niemalże 175 zł, ale z drugiej strony z pewnością są osoby, które będą chciały rozbić sobie koszt urządzenia na raty. Bardzo dobre warunki umowy z nielimitowanymi minutami, wiadomościami SMS/MMS i sporą paczką internetową.

Mniej rozbudowana wersja wcześniejszej oferty. I tym razem w ramach Planu Standardowego otrzymamy nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe w kraju i w roamingu UE. Różnice? Mniejszy pakiet internetowy i tańszy comiesięczny abonament. Ten pierwszy to 5 GB danych, natomiast drugi wynosi 39,99 miesięcznie. Na start za urządzenie zapłacimy 399 zł, ale do kosztów należy doliczyć 125 złotych raty.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy w sumie 4408,75 zł.

Naszym zdaniem: propozycja znalazła się w tym zestawieniu, bo cena końcowa – na tle innych ofert – ciągle wygląda całkiem dobrze. Ponadto mniejszy pakiet internetowy nie dyskwalifikuje jej, bo mogą być osoby, które w skali miesiąca chcą zapłacić mniej, bo nie korzystają z Internetu wyjątkowo intensywnie.

Pakiet Stan Nielimitowany Solo kosztuje miesięcznie 100 zł, a w zamian otrzymamy nielimitowane SMS-y, MMS-y i połączenia. W skład ceny wchodzi 10 GB pakietu danych na pełnej prędkości – po ich wykorzystaniu wciąż można korzystać z transferu, ale z prędkością do 1 Mb/s. Na start musimy zapłacić pewną kwotę, tu wynosi ona 2299 zł – niemało. W cenie pakietu dostaniemy również miłe dodatki, m.in. darmowego Tidala na całą umowę!

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy w sumie 4749 zł.

Naszym zdaniem: ciągle trzymamy się ofert, które nie zbliżają się do granicy 5000 zł, bo to byłaby pewna przesada. Tu warto jednak zauważyć, że mimo sporego wkładu na początek, otrzymujemy stosunkowo niezły pakiet danych, a i comiesięczna kwota – na tle innych ofert – wydaje się całkiem niewygórowana.

Ta oferta brzmi jak doskonały wybór środka. Minuty, SMS-y i MMS-y są bez limitu, dodatkowo dostajemy aż 10 GB pakietu danych na pełnej prędkości (dalej – lejek do 1 Mb/s). Comiesięczna kwota wynosi 80 zł, a na start musimy zapłacić 1899 zł. Gdzie jest haczyk? Umowa podpisywana jest na 36 miesięcy. Podobnie jak w Play, abonament zawiera już opłatę za sprzęt, tzn. nie jest pobierana dodatkowa rata.

W skali trwania umowy (36 miesięcy) zapłacimy w sumie 4828,90 zł.

Naszym zdaniem: to o tyle interesująca opcja, że na początku płacimy relatywnie niedużo, a następnie resztę kosztów rozkładamy na kolejne miesiące. Ostateczna cena, którą musimy zapłacić, wynosi ciągle mniej niż 5000 zł i jest to na tle innych propozycji – nie wymienionych w tym zestawieniu – ciągle rozsądna kwota.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Rondel

A opcja zakupu telefonu bezpośrednio z klubu HTC za 3125 zł i do tego najniższy nielimitowany abonament?

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów