Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung Galaxy A40 – 5 najlepszych ofert komórkowych

Średniopółkowy i relatywnie nowy smartfon Samsunga będzie zapewne hitem sprzedażowym. Łączy on ze sobą dość niską cenę i niezłą jakość wykonania. Model Galaxy A40 kosztuje w sklepach około 1100 złotych. Sprawdzamy, u którego operatora można dostać go najtaniej.

Samsung Galaxy A40 na abonament

Samsung Galaxy A40 ma wszystkie elementy, które mogą pomóc mu w staniu się hitem. Przyzwoity ośmiordzeniowy procesor Samsung Exynos 7904, na pokładzie również 4 GB pamięci RAM i 64 GB przeznaczone na pliki i aplikacje. Na uwagę zasługuje również wyświetlacz wykonany w technologii Super AMOLED o przekątnej 5,9 cala i rozdzielczości na poziomie 1080 x 2280, co daje w sumie zagęszczenie wynik 428 pikseli na cal.


>>> Przeczytaj naszą recenzję Samsung Galaxy A40 <<<


Pojemność baterii Galaxy A40 wynosi 3100 mAh – nie jest to wynik zły, tylko dość przeciętny. Model został zaopatrzony w czytnik linii papilarnych. Samsung dążył do niemal bezramkowej konstrukcji dzięki obecności notcha. Na szczęście ten jest dość niewielki i nie rzuca się przesadnie w oczy. Tylne aparaty Samsunga Galaxy A40 mają 16 i 5 megapiskele, a wartość przysłony wynosi tutaj odpowiednio f/1.7 i f/2.2.

Oferty i ceny aktualne na 03.07.2019.

To zestawienie otwiera Plush ABO z pakietem Internetu wynoszącym 15 GB (w UE możemy wykorzystać 2,5 GB). Połączenia komórkowe i na telefony stacjonarne, a także SMS-y i MMS-y są tutaj bez limitu. Na start trzeba zapłacić 98,99 złotych, natomiast co miesiąc będziemy musieli odprowadzać 54 złote. Umowa na abonament trwa dwa lata. Dodatkowo Plush oferuje 2 miesiące dostępu do serwisu HBO GO.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 1742,99 zł.

Naszym zdaniem: jest to oferta niemal idealna. Nie dość, że co miesiąc płacimy tutaj trochę ponad 50 złotych, co jest bardzo akceptowalną kwotą, to jeszcze na start wykładamy jedynie niecałe 100 złotych – brzmi to więcej niż dobrze. Dodatkową zaletą jest tutaj naprawdę duży pakiet internetowy. To stanowczo najlepsza oferta w tym zestawieniu.

Połączenia na telefony komórkowe i stacjonarne, a także SMS-y i MMS-y są tutaj nielimitowane. Abonent będzie mógł skorzystać z 2 GB pakietu danych i 2,5 GB do wykorzystania w UE. Na start musimy zapłacić niecałe 100 złotych, a co miesiąc trzeba zapłacić 74 złote. Umowa w pakiecie Plus.40 podpisywana jest na 24 miesiące. Operator daje dwumiesięczny dostęp do HBO GO.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 1514,99 zł.

Naszym zdaniem: ta oferta może wydawać się dość kontrowersyjna, bo pakiet danych jest tu bardzo, bardzo niewielki. Warto zwrócić jednak uwagę, że w tym zostawaniu nie ma innej, która oferowałaby tak niski finalny koszt urządzenia i abonamentu. Niewielki pakiet danych jej nie przekreśla, o ile korzystamy raczej niewiele z sieci, na przykład pracując w domu.

Standardowo: połączenia na telefony komórkowe, stacjonarne i wiadomość SMS i MMS są tutaj bez limitu. Pakiet internetowy ma tu rozmiar 10 GB, a paczka danych w Unii Europejskiej 1 GB. Na początek za Samsunga Galaxy A40 trzeba zapłacić 616 złotych, natomiast comiesięczna danina wynosi 49 złotych. Umowa podpisywana jest na 2 lata.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 1849 zł.

Naszym zdaniem: oferta nie jest idealna, bo kwota, którą trzeba zapłacić na początku przy tak niedrogim sprzęcie jest dość wysoka. Nie zmienia to jednak faktu, że 49 złotych comiesięcznych opłat to najniższa kwota, jaką trzeba regularnie uiszczać – oczywiście wśród ofert z Samsungiem Galaxy A40. Finalny koszt nie jest jednak tak wysoki na tle innych propozycji, również umieszczonych w tym zestawieniu. Szkoda, że pakiet danych w UE nie jest trochę większy, a sam Red Bull nie dostarcza dodatkowych usług – na przykład dostępu do serwisów streamingowych – jak jego konkurenci w tym zestawieniu.

W Planie Mobilnym 45 od Orange nielimitowane połączenia głosowe i wiadomości są oczywiste. Pakiet danych do wykorzystania przez abonenta wynosi 7 GB, natomiast za granicami Polski, w Unii Europejskiej, możemy wykorzystać 3,8 GB. Operator nie pobiera opłaty startowej, natomiast co miesiąc trzeba uiścić 92 złote. Umowa jest na 24 miesiące. Orange pozwala również na korzystanie z wybranych aplikacji muzycznych bez wykorzystywania pakietu danych (Deezer, Amazon Music, Apple Music, Polskie Radio, Spotify i Tidal) za darmo przez pierwsze 3 miesiące.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 2258 zł.

Naszym zdaniem: finalny koszt oferty Orange jest naprawdę wysoki. Warto jednak zwrócić uwagę, że jest to jedna z niewielu propozycji operatorów, która nie wymaga od nas uiszczenia opłaty startowej za sprzęt. Przy okazji dostajemy również bardzo przyzwoity pakiet danych do wykorzystania w roamingu UE.

Play w jednej ze swoich największych ofert Solo L dostarcza nielimitowane połączenia (na telefony komórkowe i stacjonarne), MMS-y i SMS-y, a także aż 35 GB Internetu do wykorzystania w kraju i 5,89 GB do wykorzystania w ramach Unii Europejskiej. Na start musimy zapłacić 689 złotych, a co miesiąc odkładać 80 złotych. Umowa trwa 24 miesiące. Play daje również sześciomiesięczny dostęp do serwisu streamingowego Tidal.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 2689 zł.

Naszym zdaniem: jest to oferta, która w porównaniu z powyższymi wydaje się nieopłacalna przez swój wysoki finalny koszt. Jest ona skierowana jednak do ludzi, którzy podróżują dużo i potrzebują sporego pakietu danych, również za granicą. Wśród ofert z Samsungiem Galaxy A40 ta oferuje największy pakiet danych za relatywnie nieduże pieniądze.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów