Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Huawei P10 Lite – 5 najlepszych ofert komórkowych

avatar
P10 Lite abonament

Huawei ma ambitne plany dotyczące światowej ekspansji na rynku smartfonów. Jest trzecim producentem urządzeń mobilnych pod względem ilości sprzętu. Jednak ambicje sięgają wyżej i firma celuje w drugie miejsce chcąc wyprzedzić Apple’a. W osiągnięciu tego celu ma pomóc między innymi bogata oferta średniopółkowych smartfonów.

Hauwei P10 Lite na abonament

Jedną z propozycji tego chińskiego producenta jest Huawei P10 Lite będący kontynuacją linii Lite w skład której wchodzą tak popularne modele, jak P8 Lite i P9 Lite. Najnowszy produkt koncernu Huawei napędzany jest autorskim procesorem HiSillicon Kirin 658 i wspierany jest 3 GB pamięci operacyjnej.

Sprawdź wszystkie oferty na abonament z Huawei P10 Lite
PORÓWNAJ OFERTY

Do dyspozycji mamy 5,2 calowy ekran wykonany w technologii IPS, a jeśli będziemy chcieli zrobić zdjęcie, mamy do dyspozycji 12 megapikselowy aparat z pojedynczą diodą doświetlającą. Wykonany jest z dwóch tafli szkła, którą okala metalowa ramka. Telefon możemy zakupić na wolnym rynku albo u operatorów. Dziś przyjrzymy się, gdzie i w jakiej najkorzystniejszej konfiguracji możemy zakupić model Huawei P10 Lite u wybranych operatorów.

Parametry i ceny są podane na dzień 23.08.2017 i dotyczą opcji dla przenoszących numer.

Wybierając ofertę T1 dostaniemy do dyspozycji nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe i stacjonarne oraz 5 GB Internetu. W pakiecie nie mamy jednak nieograniczonych SMS-ów i MMS-ów. Za Huawei P10 Lite zapłacimy na start 499 zł, natomiast abonament miesięczny wynosi 59,95 zł – przy czym za pierwsze 6 miesięcy zapłacimy 1 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 1584,10 zł.

Naszym zdaniem: jest to najkorzystniejsza na ten moment oferta pod względem całości poniesionych kosztów. Jeśli nie piszemy nałogowo SMS-ów i MMS-ów oraz jeśli możemy wydać pewną kwotę na start – ta opcja będzie najkorzystniejsza.

Możemy również wybrać opcję Supernet T2 – wtedy mamy większy komfort, gdyż w ramach tego abonamentu otrzymamy nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, SMS-y i MMS-y oraz 10 GB Internetu. W tej konfiguracji miesięcznie zapłacimy 79,95 zł, a za telefon jednorazowo 299 zł. Za przeniesienie numeru pierwsze 6 miesięcy abonamentu kosztuje 1 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 1744,10 zł.

Naszym zdaniem: oferta droższa o poprzedniej. Jeżeli jednak potrzebujemy usług bez limitu i możemy co miesiąc płacić wyższą kwotę, zdecydowanie lepiej wybrać opcję T2.

W przypadku zielonego operatora możemy wybrać ofertę Ja+ Abonament 49,99. W ramach tej opcji mamy do dyspozycji nielimitowane rozmowy komórkowe i na telefony stacjonarne, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz 5 GB Internetu. Za telefon zapłacimy tylko 1 zł w opłacie startowej, natomiast co miesiąc będziemy spłacać go ratalnie w wysokości 46 zł przez kolejne 2 lata. Za telefon w tym wypadku zapłacimy więc 1105 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie (abonament + raty za telefon) 2004,82 zł.

Naszym zdaniem: oferta wiele zyskuje dzięki promocji za przeniesienie numeru. Natomiast jeśli posiadamy już jakieś usługi w Plusie lub jeśli chcemy połączyć telefon z Internetem lub telewizją – możemy dostać kolejne interesujące rabaty i w takim przypadku może to być jeszcze bardziej opłacalna opcja.

Jedną z korzystnych ofert Orange jest Plan Optymalny (abonament podstawowy to 49,99 zł + rata za sprzęt), w której mamy nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, SMS-y i MMS-y oraz pakiet 10 GB transmisji danych. Telefon kosztuje 159 zł, natomiast rata wynosi 50 zł przez 24 miesiące. Przy przeniesieniu numeru przez stronę internetową mamy 6 miesięcy gratis abonamentu. Za całość zapłacimy zatem 905,82 zł (abonament) + 1200 zł (raty), natomiast opłata początkowa za telefon wynosi 0 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2105,82 zł.

Naszym zdaniem: niezła oferta, jednak znacznie droższa od wcześniejszych. Może być korzystna jeśli uda nam się obniżyć kwotę np. poprzez rabaty w ofercie łączonej Orange Love.

U fioletowego operatora możemy wybrać opcję Stan Nielimitowany Solo za 60 zł. W tej konfiguracji mamy nielimitowane rozmowy komórkowe i stacjonarne, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz nielimitowany pakiet Internetu LTE (po przekroczeniu 10 GB prędkość jest obniżana). Przy tak dobranej ofercie, za Huawei P10 Lite musimy zapłacić 779 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2219 zł.

Naszym zdaniem: najdroższa oferta w skali 2 lat, choć koszty miesięczne nie są wysokie. Warto spróbować obniżyć cenę całości np. poprzez łączenie usług w opcji duet lub rodzinnej – jeśli oczywiście jest taka możliwość.

star ocena
5/5 - (4 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia politolog. Przez wiele lat związany z branżą telekomunikacyjną. Pasjonat nowych technologii, fotografii i rowerów.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: