Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Plan Podstawowy pod lupą – prześwietlamy ofertę

avatar
1
Obowiązuje do: zakończona
Abonament Orange

Plan Podstawowy to najtańszy abonament operatora Orange. Pakiet kosztujący niecałe 30 zł miesięcznie zadebiutował w drugiej połowie sierpnia 2017. Dziś przyjrzymy się tej ofercie pomarańczowej sieci. Czy warto się nim zainteresować? Zobaczmy, co dla nas przygotował.

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019.


>>> Aktualna oferta – Plan Mobilny 35 <<<


Abonament Orange

Plan Podstawowy za 29,99 zł zapewnia nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich sieci w kraju i w roamingu UE oraz 2 GB transferu danych. Dla osób często korzystających z wiadomości SMS/MMS mamy złą wiadomość – nie są one wliczone w cenę pakietu.

Plan Wzbogacony

Nie ma się jednak co dziwić – to najtańszy abonament Orange, ale dostaniemy w nim bezpłatne warunki roamingu (również pakiet internetowy – 2,02 GB w roamingu UE).

Rozmowy, SMS-y i Internet w Planie Standardowym

Oto dokładny cennik obowiązujący w taryfie Plan Standardowy:

 • minuty na komórki: nielimitowane
 • minuty na stacjonarne: nielimitowane
 • SMS-y: 20 gr
 • MMS-y: 20 gr
 • Internet: 2 GB (w tym 2,02 GB w roamingu UE) lub 7 GB (tylko dla przedłużających umowę)
 • cena: 29,99 zł (w przypadku opcji z telefonem do abonamentu należy doliczyć ratę za urządzenie)
 • długość umowy: 24 miesiące (opcja na 36 tylko dla przedłużających umowę)

Plan Podstawowy z telefonem:

Abonament Orange

Porównaj oferty na abonament

Plan Podstawowy bez telefonu:

Oferta Orange to klasyczny abonament. Podpisujemy zatem umowę na czas określony. Mamy do wyboru wariant na 24 miesiące (osoby przedłużające umowę mogą skorzystać również z wariantu na 36). Jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 49,99 zł. Do wyboru mamy umowę z telefonem lub bez telefonu. W takim wypadku do kwoty abonamentu należy doliczyć ratę za sprzęt.

Opłata miesięczna Planu Podstawowego wynosi 29,99 zł. Kwota ta obowiązuje przy założeniu uzyskania rabatu za włączenie e-faktury i zgód marketingowych. Jeżeli nie zgodzimy się na któryś z punktów, kwota ta wzrasta o 5 zł. za każdą z opcji. Musimy również pamiętać o terminowych płatnościach, gdyż opóźnienia także mogą być powodem do podwyższenia abonamentu o 5 zł.

W ramach abonamentu Plan Podstawowy Orange mamy do dyspozycji usługę „Bezpieczny Internet”. Polega ona na tym, iż po wyczerpaniu podstawowego limitu transmisji danych, naliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 10 zł, a w zamian dostajemy dodatkowe 2 GB transmisji danych. Gdyby również ten limit został wyczerpany, nie zostaną naliczone żadne dodatkowe opłaty, tylko prędkość transmisji danych zostanie automatycznie zmniejszona do 16 kb/s.

Operator w ramach podpisanej umowy daje nam możliwość przetestowania szeregu usług dodatkowych. Do dyspozycji mamy: Orange Smart Care, Halo Granie, Gdzie jest dziecko?, Spofity Premium (za darmo na 3 miesiące, później 19,99 zł miesięcznie) czy Nawigację Orange. Czas jaki dostajemy na przetestowanie tych usług to od 1 do 4 miesięcy. Warto zastanowić się czy będziemy z nich korzystać, gdyż po okresie promocyjnym automatycznie naliczane są dodatkowe opłaty. Usługi, które nie będą nam potrzebne, warto wyłączyć już w pierwszym okresie rozliczeniowym.

Ważną usługą, szczególnie dla wszystkich podróżujących po Europie jest roaming w roamingu UE. Orange trzyma się zasady, aby za granicą płacić tak jak w kraju (Roam Like At Home). Zatem we wszystkich krajach Unii Europejskiej nie zapłacimy za połączenia telefoniczne, natomiast za każdego SMS-a i MMS-a zapłacimy 20 groszy. Przeliczony jest także pakiet internetowy w roamingu i tutaj mamy do dyspozycji 2,02 GB na transmisję danych.

Dodatkowo dla przenoszących numer do Planu Podstawowego, Orange przewidział bonus w postaci 3 miesięcy za 0 zł.

Plan Podstawowy – dla kogo?

Najtańszy abonament Orange może się sprawdzić w przypadku tych osób, którzy potrzebują telefonu z niskimi opłatami miesięcznymi. Jednocześnie zadowoleni będą tylko klienci rzadko lub w ogóle korzystający z funkcji SMS/MMS. Jeżeli szukamy w Orange oferty również z nielimitowanymi wiadomościami tekstowymi, wybierzmy lepiej Plan Standardowy lub droższy.

Plan Podstawowy sprawdzi się również za granicą (o ile odpuścimy sobie SMS-y), bowiem połączenia telefoniczne, a także paczka danych 2,02 GB naliczana jest bez dodatkowych opłat.

Zalety:

 • zakres usług (nielimitowane minuty wszystkich sieci)
 • niska cena pakietu
 • dodatkowe 5 GB dla osób przedłużających umowę
 • bezpłatny roaming w roamingu UE
 • abonament 0 zł przez 3 miesiące po przeniesieniu numeru
 • bardzo duży wybór telefonów i smartfonów
 • ceny telefonów i smartfonów od 0 zł na start
 • Spotify Premium za darmo na 3 miesięcy

Wady:

 • brak nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów
 • stosunkowo niewielki pakiet GB
 • konieczność wiązania się długoterminową umową
 • mało atrakcyjny wariant bez telefonu
 • wzrost ceny o 10 zł w przypadku nie zgodzenia się na zgody marketingowe
 • brak rabatu Orange Love (dostępny tylko w wyższych abonamentach operatora)

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego operatora? Sprawdź opinie Orange.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (7 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Aktualna oferta – następca Planu Podstawowego:
https://komorkomat.pl/promocja/orange-abonament-plan-mobilny-35/

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.