Lajt Rodzina pod lupą – prześwietlamy ofertę

1
Obowiązuje do: zakończona

Lajt Mobile to kolejny operator świadczący usługi dla dwojga. Jego pakiet Lajt Rodzina obejmuje dwie karty SIM, choć nazwa może sugerować, że jest to oferta dla jeszcze większej ilości osób. Ile zaoszczędzimy w tym pakiecie łączonym? Czy są jeszcze inne korzyści? Przekonajmy się.

Oferta dla dwojga w Lajt Mobile

Pakiet łączony Lajt Rodzina zadebiutował 3 października 2016 roku. Wirtualny operator Lajt Mobile w porę zauważył niszę na rynku, która nie została jeszcze w pełni wykorzystana przez konkurencję.

Sprawdź ofertę Lajt Rodzina

Do wyboru mamy 3 plany taryfowe, które różnią się wielkością pakietu internetowego i – naturalnie – ceną. Łączy je jedno, mianowicie drugi numer tańszy o 50%! Każdy plan taryfowy zapewnia również nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych.

Rozmowy, SMS-y i Internet w ofercie Lajt Rodzina

Oto dokładny cennik obowiązujący w taryfie Lajt Rodzina:

 • minuty na komórki: nielimitowane
 • minuty na stacjonarne: 0 (17 gr/min do wszystkich)
 • SMS-y: nielimitowane
 • MMS-y: nielimitowane
 • Internet: 1, 4 lub 10 GB (osobno na każdą kartę SIM)
 • cena: 37,49, 44,99 lub 55,49 zł
 • długość umowy: 24 miesiące lub bezterminowa

Lajt Rodzina 1 GB:

Lajtowy no limit ROZMOWY, SMS-y/MMS-y + ...

1224mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
1 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
17,99
porównaj

Najtańszy wariant oferty duet Lajt Mobile. Koszt 2 indywidualnych abonamentów wynosi 49,98 zł, ale dzięki promocji -50% za drugą kartę SIM w Lajt Rodzinie jest to tylko 37,49 zł. Taniej o 12,49 zł miesięcznie.

Lajt Rodzina 4 GB:

Lajtowy no limit ROZMOWY, SMS-y/MMS-y + ...

1224mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
4 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
19,99
porównaj

59,98 zł za dwie osobne umowy czy 44,99 zł w pakiecie łączonym? Wybór jest oczywisty – w przypadku oferty z 4 gigabajtami zaoszczędzimy jeszcze więcej, bo 14,99 zł na miesiąc.

Lajt Rodzina 10 GB:

Lajtowy no limit ROZMOWY, SMS-y/MMS-y + ...

1224mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
30 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
36,99
porównaj

Taniej o 50% w Lajt Rodzina

W przypadku topowej oferty – oprócz niższej ceny – dostaniemy także niestety mniejszy transfer. Standardowo jest to aż 25 GB w cenie 36,99 zł (73,98 zł za dwie umowy), a w wariancie Lajt Rodzina 2×10 GB w łącznej cenie 55,49 zł. Oznacza to oszczędność rzędu 18,49 zł miesięcznie. Musimy jednak pogodzić się z mniejszym transferem, który i tak jest spory.

Żaden pakiet nie zapewnia nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne. Na szczęście możemy wykupić promocyjny pakiet nielimitowanych minut za 2 zł. Do wyboru mamy wariant bezterminowy i na 24 miesiące. Pod względem cenowym różnią się tylko na etapie aktywacji usługi Lajt Rodzina – 1 zł w przypadku umowy na 2 lata i 19,99 zł w umowie bezterminowej (na jedną kartę SIM).

Lajt Rodzina – dla kogo?

Podobnie, jak w przypadku konkurencyjnych ofert tego typu, pakiet łączony Lajt Rodzina przeznaczony jest dla pary osób, które nie lubią przepłacać. Oferta dla dwojga nie tylko obniża, ale i usprawnia comiesięczne płatności, gdyż do opłacenia mamy nie dwie, a jedną fakturę.

Drugi i trzeci pakiet Lajt Rodziny wydaje się być najbardziej atrakcyjny, choć dla mniej wymagających również pierwszy z nich (mający po 1 GB na kartę SIM) będzie wystarczający. Generalnie propozycja operatora jest korzystna, a rabat w postaci -50% na drugą kartę SIM wyraźnie odczuwalny.

Zalety:

 • zakres usług (nielimitowane minuty, SMS-y, MMS-y do wszystkich sieci komórkowych)
 • możliwość podpisania bezterminowej umowy
 • druga karta SIM tańsza o 50%
 • do wyboru 3 warianty
 • transfer nie jest dzielony na 2 osoby

Wady:

 • mniejszy transfer w topowym pakiecie niż standardowo
 • wyższy koszt aktywacji w przypadku umowy bezterminowej

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego operatora? Sprawdź opinie Lajt Mobile.

avatar
Wybrane oferty: