Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Huawei P9 Lite – 5 najlepszych ofert komórkowych

avatar
Huawei P9 Lite na abonament

Huawei P9 Lite to słabsza i tańsza wersja flagowego modelu tego chińskiego producenta – Huawei P9. Jego debiut miał miejsce w II kwartale 2016 roku i z miejsca stał się hitem sprzedażowym. W sklepach internetowych ceny tego smartfona zaczynają się od około 1000 zł, ale nie każdy może sobie pozwolić na taki jednorazowy wydatek. Jak zatem wyglądają jego ceny w dobrych ofertach operatorów? Przygotowaliśmy zestawienie 5 najkorzystniejszych naszym zdaniem abonamentów.

Huawei P9 Lite na abonament

Huawei P9 Lite to wysokiej jakości smartfon, którego serce stanowi ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 650 o taktowaniu 2,00 GHz. Posiada duży ekran IPS TFT o przekątnej 5,2 cala, który wyświetla 16 mln kolorów w rozdzielczości 1080 na 1920 pikseli.

Sprawdź wszystkie oferty na abonament z Huawei P9 Lite
PORÓWNAJ OFERTY

Huawei P9 Lite może pochwalić się 16 GB wbudowanej pamięci. Oczywiście istnieje możliwość jej rozszerzenia o kolejne 128 GB dzięki karcie microSD. Flagowiec Huawei występuje w 2 wariantach różniących się pamięcią operacyjną – 2 oraz 3 GB RAM.

W przeciwieństwie do swojego większego brata P9, w modelu P9 Lite nie znajdziemy podwójnego aparatu głównego. Nie oznacza to, że robi on zdjęcia złej jakości – matryca Sony IMX214 o rozdzielczości 13 megapikseli i lampa LED zaspokoją potrzeby większości użytkowników.

Poniżej znajdziecie 5 najlepszych ofert z Huawei P9 Lite z cenami aktualnymi na 18.01.2017.

Oferta no limit, która powinna spełniać wymogi większości użytkowników. Nielimitowane połączenia krajowe i 5 GB – dla przeciętnego zjadacza chleba jest to wystarczający pakiet internetowy. W dodatku jest to najtańsza oferta z naszego top5 – Huawei P9 Lite kosztuje w jednorazowej opłacie startowej 99 zł, a abonament miesięczny wynosi 69,95 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 1777,80 zł.

Naszym zdaniem: najkorzystniejsza oferta na abonament z Huawei P9 Lite dla większości klientów. Telefon nie jest drogi w zakupie, a sam abonament nie należy do najdroższych. Finalnie wychodzi najtaniej spośród wszystkich ofert bez limitu.

W Orange na abonament znajdziemy bardzo podobną ofertę. Zakup Huawei jest nieco droższy (129 zł), abonament zaś wynosi 54,99 zł. Do kosztów miesięcznych należy jednak dodać ratę za telefon, która wynosi w tym przypadku 20 zł. Oprócz telefonu również rachunki będą wyższe niż w T-Mobile. Przez pierwszy kwartał Orange oferuje w promocji nie 5, a 9 gigabajtów.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 1928,76 zł.

Naszym zdaniem: dobra oferta, choć wybierając T-Mobile dostaniemy to samo w nieco niższej cenie. Dla niektórych konieczność opłacania osobnych rat będzie dyskwalifikującą wadą, tym bardziej, że niemal tyle samo miesięcznie kosztuje Formuła Solo L z nielimitowanym Internetem. Jeżeli jednak chcemy taniej oferty bez limitów, a z jakiegoś powodu nie chcemy wiązać się z T-Mobile, to wybierzmy Orange.

Idealny pakiet dla najbardziej wymagających – nielimitowane usługi (w tym Internet, który jednak zwalnia po przekroczeniu pierwszych 20 GB), pakiet roamingu (Międzynarodowa Strefa T-Mobile) oraz cena Huawei P9 Lite wynosząca zaledwie 9 zł. Opłaty miesięczne będą w tym przypadku jednak najwyższe i będą wynosić 99,95 zł.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2407,80 zł.

Naszym zdaniem: najlepsza oferta dla najbardziej wymagających, dla których pakiet internetowy o wielkości 5 GB to stanowczo za mało. Tym bardziej, że cena Huawei P9 Lite wynosi w taryfie T3 zaledwie 9 zł. 2407,80 zł to tylko o 68,80 zł więcej (2,87 zł miesięcznie) od poniższej Formuły Solo L – jeżeli ktoś ma w swojej okolicy problemy z zasięgiem Play, to warto dołożyć te kilka złotych do pakietu T-Mobile.

Oferta zbliżona do T3 T-Mobile. Formuła Solo L zapewnia nielimitowany Internet, który również zwalnia po przekroczeniu limitu (w Play jest to 10 GB). Operator zapewnia rozsądny pakiet roamingu, a sam koszt Huawei P9 Lite to 539 zł. Rekompensuje to w pewnym stopniu niższa cena abonamentu, która wynosi 75 zł miesięcznie.

W skali trwania umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2339 zł.

Naszym zdaniem: z tym modelem oferta droższa od T-Mobile. Formułę Solo L można wybrać wtedy, gdy potrzebujemy dobrego roamingu do wszystkich krajów roamingu UE (T-Mobile nie zapewnia roamingu w całej Unii).

Formuła Solo M gwarantuje w tym przypadku najniższe rachunki miesięczne (55 zł), lecz koszt smartfona w opłacie startowej jest relatywnie wysoki i wynosi 819 zł. Tym samym w przeciągu 2 lat zapłacimy łącznie o ok. 200-300 zł więcej niż w przypadku konkurencyjnych T-Mobile i Orange.

W skali trwania całej umowy (24 miesiące) zapłacimy łącznie 2139 zł.

Naszym zdaniem: ofertę ratują najniższe (a przez to najmniej odczuwalne po kieszeni) rachunki miesięczne. 55 zł to prawie 15 zł taniej niż w przypadku T-Mobile T2, ale koszt zakupu smartfona jest nieporównywalnie wyższy. Może to być jednak dobra oferta dla osób przedłużających umowę w Play – wówczas operator oferuje nie 5, a 7 GB.

star ocena
5/5 - (6 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: