Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Chińska firma ZTE była kiedyś u nas znana z ciekawej serii flagowych smartfonów Axon i mniej ciekawej serii Blade. Niestety od jakiegoś czasu ta marka u nas już praktycznie nie występuje. A szkoda, bo do tamtych czasów sporo się zmieniło na lepsze. Właśnie został zaprezentowany średniopółkowy model ZTE Blade 20 Pro 5G.

Mocna i elegancka średnia półka

Sercem smartfona jest jeden z mocniejszych średniopółkowych procesorów, a mianowicie Snapdragon 765G. Wspiera go 8 GB pamięci RAM, a na pliki zarezerwowano 128 GB przestrzeni dyskowej. Można ją również rozszerzyć o zewnętrzną kartę pamięci. Urządzenie oczywiście obsługuje sieci 5G.

W ZTE Blade 20 Pro 5G został wyposażony w ekran o przekątnej 6,47 cala wykonany w technologii AMOLED. Obsługuje on rozdzielczość Full HD+. Posiada zagięcia na bokach oraz wcięcie w kształcie łezki na pojedynczy przedni aparat. Odświeżanie jest na standardowym poziomie 60 Hz. Posiada również czytnik linii papilarnych zaimplementowany pod wyświetlaczem.

W przypadku aparatów znajdziemy tutaj poczwórną jednostkę główną. Podstawowy aparat posiada matrycę 64 Mpix. Wsparty jest aparatem ultraszerokokątnym 8 Mpix, a całość uzupełniają dwa dodatkowe moduły o matrycach 2 Mpix dedykowane zdjęciom makro i do pomiaru głębi ostrości. Taki standard ostatnimi czasy. Na froncie znalazło się miejsce dla kamerki do selfie o matrycy 20 Mpix.

W ZTE Blade 20 Pro 5G zastosowano baterię o pojemności 4000 mAh wyposażoną w szybkie ładowanie Qualcomm Quick Charge 4 +. Smartfon pomimo całkiem pojemnego ogniwa wyróżnia się niewielką grubością, gdyż wynosi ona 7,9 mm. Dobre wrażenie potęguje jeszcze odpowiednie zagięcie na bocznych ramkach. Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 10.

Na ten moment model ten jest dostępny jedynie w kolorze niebieskim. Nieznana jest niestety jego cena. Jednak powinna zostać ujawniona w najbliższym czasie. ZTE Blade 20 Pro 5G jest anonsowany jako wersja globalna, więc możliwe, że również pojawi się w Europie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gsmarena.com, phoneworld.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów