Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Dzięki wyszukiwarce Google zamówisz Ubera. Kiedy w Polsce?

Dzięki wyszukiwarce Google zamówisz Ubera. Kiedy w Polsce?

Zamawianie usług przewodu osób przez smartfona cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. W tej kategorii Uber jest niekwestionowanym liderem, dlatego firma Google postanowiła wzbogacić swoją przeglądarkę o możliwość zamówienia taksówki u amerykańskiego potentata rynkowego. Pierwsze testy rozpoczęły się właśnie w Indiach. Kiedy usługa trafi do kraju nad Wisłą?

Parę miesięcy temu firma Google rozpoczęła proces integracji kilku swoich usług z firmami taksówkarskimi. Częścią tej koncepcji jest wzbogacenie Map Google o opcję, która umożliwiła szybkie i wygodne zamówienie transportu pod podany adres – wystarczy wskazać miejsce docelowe. Kolejnym krokiem w rozwoju jest zaktualizowanie aplikacji na smartfony oraz mobilnej wersji Map. Kurs zamówimy poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku. Dodatkowe okno pozwoli nam zapoznać się z opiniami klientów i dokonać wyboru preferowanej firmy taksówkarskiej.

Obecnie użytkownicy najchętniej sięgają po Ubera, czyli amerykańskiego potentata transportowego, który zadebiutował w naszym kraju w połowie 2014 roku. Pomimo wielu kontrowersji i przeszkód (takich jak walka z mniejszymi firmami taksówkarskimi czy próba wprowadzenia niekorzystnych regulacji prawnych ze strony rządu) usługa cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony polskich klientów. Głównym atutem jest cena oraz jakość obsługi ze strony kierowców pojazdów, jakie przewożą ludzi pod szyldem Ubera. Integracja z Mapami Google z pewnością wpłynie na popularyzację tej firmy.

Niestety, na wdrożenie Ubera w polskich Mapach Google jeszcze poczekamy – pierwsze testy rozpoczęły się własnie w Indiach.

Oficjalna strona internetowa Uber Polska.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (1 vote)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.