Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Niedawno na rynku azjatyckim zadebiutował flagowiec chińskiego giganta czyli Xiaomi Mi 11. A skoro główną premierę mamy już za sobą, to przyszła pora na pozostałe modele. Część osób zwleka z kupnem „jedenastki” i czeka na mocniejszy model z dopiskiem Pro. Natomiast część pozostałych osób z chęcią nabędzie wersję Lite i właśnie na temat tego ostatniego modelu pojawiły się nowe informacje.

Całkiem mocny ale jednak średniak

Xiaomi Mi 11 Lite jakby nie patrzyć będzie słabszym smartfonem od flagowej wersji. Nie znaczy to jednak że będzie słaby. Z dostępnych informacji wynika, że na pokładzie zostanie zastosowany Snapdragon 732G wsparty 6 GB pamięci RAM. Prawdopodobnie będą dostępne dwie wersje pamięciowe – z 64 GB oraz 128 GB z możliwością rozszerzenia przestrzeni dyskowej o zewnętrzną kartę pamięci. Na ten moment mowa jest tylko o wersji LTE. Możliwe, że na rynku będzie dostępna też wersja 5G.

Na pokładzie zastosowany zostanie ekran wykonany w technologii IPS LCD. Na ten moment nieznana jest jego przekątna ani obsługiwana rozdzielczość. Wydaje się jednak, że spokojnie można założyć że będzie to Full HD+. Co ważne jest mowa o wyższej częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Wyświetlacz będzie też miał pojedynczą dziurkę na kamerkę do selfie w lewym górnym rogu.

Wszystko wskazuje na to, ze Xiaomi Mi 11 Lite będzie wyposażony w potrójny aparat główny. Na ten moment najbardziej prawdopodobnym zestawem kamer jest podstawowa jednostka główna o matrycy 64 Mpix. Oprócz tego będzie możliwość skorzystania z aparatu ultraszerokokątnego o matrycy 8 Mpix. Całość uzupełnia „oczko” dedykowane zdjęciom makro o matrycy 5 Mpix. Nie wiadomo natomiast jaka zostanie zastosowana kamerka do selfie.

Jeżeli chodzi o pozostałe parametry wiadomo, że zostanie zastosowana bateria o pojemności 4230 mAh. Wszystko wskazuje na to, że znajdziemy tutaj szybkie ładowanie na poziomie 33 W. Smartfon będzie posiadał także Bluetooth 5.1 i dwuzakresowym Wi-Fi.

Na ten moment nie ma informacji na temat konkretnej daty premiery. Jednak wiele wskazuje na to, że w sprzedaży na rynku azjatyckim pojawi się w ciągu najbliższych tygodni. Nie wiadomo natomiast kiedy i czy pojawi się w Europie. Miejmy jednak nadzieję, że również u nas zadebiutuje w niedalekiej przyszłości.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com, gizmochina.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów