Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Seria Xiaomi Mi 10T została zaprezentowana

Mi 10T

Xiaomi właśnie zaprezentowało trzy nowe smartfony należące do serii Mi 10T. Co ciekawe, wszystkie modele wyróżniają się wyższą od standardowej częstotliwością odświeżania ekranu. Firma podkreśla także możliwości fotograficzne każdego z nich. Na wydajność również nie powinniśmy narzekać.

Flagowa specyfikacja

Xiaomi Mi 10T Pro to najmocniejszy z całej serii zaprezentowanych smartfonów. Jego sercem jest flagowy Snapdragon 865 wsparty 8 GB pamięci RAM. W przypadku plików do dyspozycji w tym wypadku powinny być dwie wersje pamięciowe – 128 GB i 256 GB. Będzie można je rozszerzać zewnętrzną karta pamięci. Smartfon obsługuje oczywiście sieci 5G.

Ciekawie w modelu tym prezentuje się ekran. Posiada on przekątną 6,67 cala i obsługuje rozdzielczość Full HD+. Jego proporcje wynoszą 20 na 9 i wyposażony jest również w dziurkę w ekranie na przednią kamerkę na selfie. Ale to co robi największe wrażenie, to częstotliwość odświeżania, która maksymalnie może wynosić 144 Hz. Dzięki funkcji AdaptiveSync ekran automatycznie wykrywa liczbę klatek emitowanych na ekranie i przystosowuje częstotliwość odświeżania ekranu. Smartfon został także wyposażony w technologię MEMC, która analizuje treści wideo i dzięki sztucznej inteligencji zwiększa liczbę klatek. Przekłada się to na płynniejszy obraz.

W przypadku aparatów mamy do czynienie z potrójnym aparatem głównym. Podstawowa jednostka wyposażona została w matryce 108 Mpix o świetle f/1.69. Posiada również optyczną stabilizację obrazu. Oprócz tego do dyspozycji jest tutaj aparat ultraszerokokątny o matrycy 13 Mpix i świetle f/2.4 oraz „oczko” dedykowane zdjęciom makro. Xiaomi Mi 10T Pro posiada również specjalne autorskie tryby, które pozwalają na robienie lepszych zdjęć w danej sytuacji. Całość specyfikacji zamyka przedni aparat do selfie o matrycy 20 Mpix.

Z pozostałej specyfikacji Xiaomi Mi 10T Pro wyróżnia się bateria. Posiada ona pojemność 5000 mAh i wyposażona jest w szybkie ładowanie na poziomie 33W. W zestawie na szczęście znajduje się ładowarka obsługująca ładowanie o tej prędkości.

Kolejnym pokazanym smartfonem jest Xiaomi Mi 10T. W wielu aspektach jest on podobny do modelu Pro. Ekran w smartfonie jest identyczny jak w poprzednim modelu. Procesor również jest taki sam, natomiast na rynku będzie dostępna także inna wersja pamięciowa – 6/128 GB. Trochę inaczej będzie natomiast wyglądała specyfikacja aparatu głównego. Inny jest tutaj aparat główny. Posiada on matrycę 64 Mpix i światło f/1.89. Nie posiada także optycznej stabilizacji obrazu. Pozostała specyfikacja jest zbieżna z modelem Pro.

Ceny Xiaomi Mi 10T i 10T Pro zaczynają się od 499 euro za wersję 6/128 GB. Data pojawienia się na rynku nie jest jeszcze znana, gdyż zależy od regionu. Jednak nie powinniśmy długo na te modele czekać.

Podczas prezentacji Xiaomi również zaprezentowało model Mi 10T lite. Jest to nieco słabsze urządzenie wyposażone w Snapdragona 750G, który również obsługuje sieci 5G. Do dyspozycji użytkownika są wersje 6/64 GB i 6/128 GB. Co ważne, tutaj również mamy do czynienia z ekranem o wyższym odświeżaniu. Zastosowano tutaj panel 120 Hz z odświeżaniem adaptacyjnym. Na pokładzie znajdziemy poczwórny aparat główny oraz mocną baterię o pojemności 4820 mAh.

Ceny Xiaomi Mi 10T Lite zaczynają się od 249 euro, a przedsprzedaż rusza już 13 października.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com. informacja prasowa.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów