Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Fabryka telefonów Xiaomi w Argentynie. To zaskakujący ruch

Redmi Note 10 5G test

Chiński gigant Xiaomi planuje uruchomienie fabryki swoich smartfonów w Argentynie. To nietypowe zagranie w branży, gdyż większość tego typu urządzeń produkowanych jest w Azji. Chińczycy celują tym razem w Amerykę Południową.

  • Xiaomi uruchomi w Argentynie swoją pierwszą fabrykę w Ameryce Południowej
  • większość smartfonów produkowanych jest w Azji
  • Xiaomi zainwestuje w Argentynie wiele milionów

Xiaomi w Argentynie

To wielomilionowa inwestycja, która jest zaskakująca w tym regionie – większość fabryk smartfonów znajduje się w Chinach, Tajlandii czy Indiach. Uruchomienie produkcji w Argentynie to niecodzienne zagranie Chińczyków. Producent Xiaomi jednak zapewne wie, co robi.

Xiaomi jest obecne w Argentynie od paru lat. Pierwszym smartfonem udostępnionym w oficjalnej dystrybucji na ten kraj był Redmi Note 10 5G. Pierwsza partia obejmowała 100000 sztuk tego modelu w cenie niecałych 80000 argentyńskich pesos (ok. 757 dolarów). W pierwszym tygodniu sierpnia 2021 roku do sprzedaży trafiły Redmi Note 10S oraz Redmi Note 10 Pro, które sprzedały się w ciągu paru tygodni i zdobyły w Argentynie sporą popularność. Teraz Xiaomi chce zainwestować na miejscowym rynku jeszcze bardziej.

Mówi Juan Pablo Baiardi z Etercor, firmy wybranej na dystrybutora produktów Xiaomi:

Konsumenci chcą alternatyw i widzą w Xiaomi markę zdolną dać im to, czego chcą. Xiaomi docenia prawdziwy potencjał wzrostu i rozwoju, jaki ma w Argentynie.

Xiaomi wyda oficjalne oświadczenie w sprawie południowoamerykańskiej inwestycji w przeciągu 60 dni.

Zobacz również: Xiaomi 12 Mini pojawi się na rynku? Chińczycy mają ku temu powody

Źródło: gizchina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: