Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Xiaomi 13 już niebawem. Flagowiec z krwi i kości

Xiaomi 13

Premiera Xiaomi 13 prawdopodobnie odbędzie się w ciągu kilku najbliższych tygodni. W międzyczasie smartfon pojawia się na rożnych stronach certyfikacyjnych i porównawczych, dzięki czemu możemy wcześniej poznać jego prawdopodobną specyfikację. A jest na co czekać, gdyż zapowiada się flagowiec z prawdziwego zdarzenia. W dodatku zapowiada się dobry aparat.

  • Xiaomi 13 z najmocniejszym Snapdragonem na pokładzie
  • aparat będzie sygnowany marką Leica
  • premiera wydaje się być na wyciągnięcie ręki

Xiaomi 13

Wiele wskazuje na to, że pojawią się co najmniej dwa, a być może nawet trzy modele Xiaomi 13. Oprócz podstawowego tutaj opisywanego powinien pojawić się także wariant Pro – zapewne z innymi aparatami. Być może znajdzie się także miejsce dla Xiaomi 13 Ultra, ale na razie jeszcze nic w tym temacie nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że Xiaomi 13 będzie pracował pod kontrolą najnowszego Snapdragona 8 Gen 2. Będzie posiadał zapewne kilka wariantów pamięciowych, w tym ten z opcją 12 GB pamięci RAM. Zapewne znajdzie się również wariant z 256 GB przestrzeni dyskowej. Smartfon będzie oczywiście obsługiwał sieci 5G.

Niewiele wiadomo natomiast na temat ekranu. Po wcześniej już ujawnionych renderach wiadomo natomiast, że będzie on płaski. Niemal pewne jest także, że zostanie wykonany w technologii AMOLED i będzie obsługiwał odświeżanie na poziomie 120 Hz. Prawdopodobnie będzie również obsługiwał rozdzielczość QHD+. Nie zabraknie tutaj również czytnika linii papilarnych zaimplementowanego w ekranie.

Na ten moment niewiele również wiadomo na temat aparatów jakie będą zastosowane w Xiaomi 13. Z renderów wynika, że będzie to potrójny aparat główny. Ma on być sygnowany marką Leica. Zapewne oprócz głównej jednostki, znajdzie się tutaj miejsce dla aparatu ultraszerokokątnego oraz dla teleobiektywu.

Nie zabraknie tutaj zapewne szybkiego ładowania w okolicy 100 W. Bateria powinna mieć pojemność w okolicy 5000 mAh. Smartfon będzie pracował prawdopodobnie na Androidzie 13 przykrytym nakładką MIUI 14 od razu po wyjęciu z pudełka. Data premiery nie została jeszcze ujawniona ale możemy się jej spodziewać na przełomie roku.

Zobacz również: TOP 5 telefonów Xiaomi na listopad 2022.

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów