Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Windows 10 Mobile najpopularniejszy wśród systemów Microsoftu

1

Windows 10 Mobile jest najpopularniejszym systemem wśród wszystkich urządzeń pod kontrolą oprogramowania Microsoftu – wynika z najnowszych badań firmy AdDuplex. Główna konkurencja, czyli Google Android 6.0 Marshmallow może pochwalić się o wiele lepszym wynikiem.

Najnowszy czerwcowy raport AdDuplex zdradza, że Windows 10 Mobile znajduje się na niespełna 12 procentach wszystkich telefonów komórkowych pod kontrolą systemu Microsoft. Oznacza to poprawę o 1 punkt procentowy w stosunku do poprzedniego badania. Porównując te dane do ogólnych statystyk, najnowszy Android 6.0 Marshmallow osiąga o wiele lepsze wyniki, co oznacza większe zaangażowanie producentów smartfonów kontrolowanych przez system Google.

Udziały Windows

Wersja systemu WindowsUdział
Phone 8.179.1%
10 Mobile11.9%
Phone 8.07.2%
Phone 7.x1.8%
dane: AdDuplex

Ważną kwestią jest czas debiutu poszczególnych systemów – rozwiązanie Google pojawiło się parę miesięcy wcześniej, lecz w tym wypadku należy wziąć pod uwagę rozwarstwienie Androida na rynku. Microsoft odpowiada za prawie 98 procent urządzeń z Windowsem, natomiast Google zarządza jedynie smartfonami z rodziny Nexus – cała reszta spoczywa na barkach producentów telefonów.


Najchętniej kupowanym smartfonem z Microsoft Windows jest Lumia 640. Można ją znaleźć w większości abonamentów.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
sharper Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
sharper
Gość
sharper

Dziwią się, że WP10 ma tak niski udział? Mój tel od dawna na rynku, a nadal w apce aktualizującej mam, że aktualizacja do WP10 jest w przygotowaniu.. no serio? Rok od premiery WP10, aparat też na rynku nie jest świeży, i nadal brak update’u. Jedynie co mnie pociesza to, że nie mam problemu z apkami i wszystko działa płynnie, jak pierwszego dnia. Tego na androidzie mi brakowało, niestety.. po 3 latach to nawet dalajlama by mógł dostać jakiegoś ataku odpalając świeżą apkę czy przeglądarkę…

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów