Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Wi-Fi Calling – czyli jak dzwonić z miejsc bez zasięgu

1
Wi-Fi Calling – czyli jak dzwonić z miejsc bez zasięgu

Bardzo często zdarza się, że nawet przebywając w mieście możemy mieć problemy z zasięgiem, przez co swobodne rozmowy przez naszą komórkę czy smartfon mogą być utrudnione. Dotyczy to głównie pomieszczeń mieszczących się w piwnicach, ale często podobne sytuacje występują również w kamienicach i innych budynkach. Od teraz to już nie problem, gdyż ratunkiem w takich wypadkach może okazać się usługa Wi-Fi Calling, czyli możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Brak zasięgu sieci? To już nie problem!

Wyobraźmy sobie sytuacje, kiedy jesteśmy na imprezie w klubie mieszczącym się w piwnicy lub innym miejscu w którym występują problemy z zasięgiem, a potrzebujemy wykonać ważne połączenie… W takich okolicznościach nie pomoże nam nawet zasięg kilku sieci komórkowych, a wybawieniem może okazać się właśnie usługa Wi-Fi Calling, z której możemy skorzystać będąc w zasięgu dowolnej sieci Wi-Fi z dostępem do Internetu. Połączenie głosowe odbywa się na takich samych zasadach jak w wypadku rozmów przez sieć komórkową.

WiFi Calling

Usługa Wi-Fi Calling jest nowością nie tylko na polskim rynku, ale i na świecie. Wdrożyło ją do tej pory zaledwie kilku operatorów, jak m.in. szwajcarska sieć Swisscom – z kolei w Wielkiej Brytanii wiosną bieżącego roku sieć EE udostępniła korzystanie z tej usługi na 150 stacjach londyńskiego metra.

Plus startuje z testami Wi-Fi Calling

Aktualnie na polskim rynku usługę Wi-Fi Calling testuje operator sieci komórkowej 

https://www.youtube.com/watch?v=0Lyy0DhEKKo

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
4.6/5 - (7 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
avatar

Mail kontaktowy:

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

wifi to faja sprawa w domu i na podwórku

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: