Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Wiemy ile zarobiło Google na Androidzie

Google Instant App

Najnowszy raport finansowy Google nie zdradza, ile amerykańska firma zarobiła na Androidzie. Informację o zyskach z mobilnego systemu znajdziemy w… dokumentach sądowych sporu z firmą Oracle. Suma robi wrażenie.

Przychody z Androida sięgnęły 33 miliardów dolarów, co po odjęciu wydatków daje 22 miliardy czystego zysku – wynika z danych, jakie udostępnione zostały w sporze sądowym Google z firmą Oracle. Batalia sądowa rozpoczęła się od oskarżeń Oracle, wystosowanych przeciwko producentowi Androida. Sprawa dotyczy praw do użytkowania środowiska Javy. Oskarżenia powoda obejmują nadmierne zyski, które amerykańska firma ma rzekomo czerpać z obsługi najpopularniejszej platformy skryptowej. Mówiąc prościej – Oracle chce swoją część pieniędzy z przychodów Androida i nie ustąpi ani na krok. Nie wiadomo z jakiego okresu czasu pochodzi wspomniana wcześniej suma – może dotyczyć jednego roku, jak również całkowitego przychodu od początku istnienia mobilnego systemu. Dodatkowo wartość ta mogła zostać zawyżona, ponieważ jest to w interesie właściciela marki Java.

Nasza porównywarka przygotowała zestawienie telefonów z Androidem.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (2 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.