Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

vivo Y01 został zaprezentowany. Smartfon należy do podstawowej klasy sprzętu. Jest to kolejne urządzenie, które zostało pokazane w ostatnim czasie przez vivo. Smartfon wyróżnia się całkiem interesującym wyglądem i poprawną specyfikacją techniczną.

  • vivo Y01 został pokazany w pełnej krasie
  • smartfon powinien za chwilę pojawić się w sprzedaży
  • vivo Y01 pracuje pod kontrolą MediaTeka

vivo Y01

Z racji tego, że to smartfon z podstawowej półki cenowej nie należy tutaj oczekiwać szalonej specyfikacji. Urządzenie wykonane jest z plastiku i posiada perforowany wzór. Dla wielu osób może to być plus, gdyż taki materiał mniej podatny jest na większe uszkodzenia i znacznie mniej zbiera odcisków palców.

Sercem vivo Y01 jest Mediatek Helio P35. Współpracuje z nim 2 lub 3 GB pamięci RAM. Jak na dzisiejsze czasy nieco mało ale ważne jest, ze smartfon pracuje pod kontrolą Androida 11 Go. Na pliki przeznaczono 32 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci o maksymalnej pojemności 1 TB.

W przypadku ekranu mamy tutaj do czynienia z panelem o przekątnej 6,51 cala. Wykonany on jest w technologii IPS LCD. Obsługuje standardową prędkość odświeżania i rozdzielczość na poziomie HD+. Posiada wcięcie w postaci łezki na aparat do selfie.

Pewną ciekawostką jest pojedynczy aparat główny. Ostatnio rzadko się taka sytuacja zdarza. Zastosowano tutaj matrycę 13 Mpix. Na froncie zaś znalazło się miejsce dla aparatu do selfie o matrycy 8 mpix.

vivo Y01 oferuje baterię o pojemności 5000 mAh. Oznacza to, że przy takich parametrach można spodziewać się długiego czasu pracy na jednym ładowaniu. Co ciekawe, smartfon oferuje również ładowanie zwrotne, w tej klasie sprzętu to niezwykłe.

vivo Y01 pojawił się już oficjalnie na globalnej stronie vivo oraz w oddziale kenijskim. Na razie nieznana jest jego cena ale zapewne lada dzień się to zmieni. Możliwe również, że telefon trafi także do sprzedaży w Europie.

Zobacz również: Zadebiutował iPhone SE 2022 – specyfikacja i ceny

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów