Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Chiński gigant vivo intensywnie pracuje nas nowymi modelami smartfonów. Tym razem będzie to model S9 należący do średniej klasy urządzeń. Cechą charakterystyczną jest nowy procesor od Mediateka i sporą ilość pamięci RAM.

MediaTek Dimensity 1100 na pokładzie

Vivo S9 będzie prawdopodobnie pierwszym smartfonem, który będzie pracował pod kontrolą nowego procesora od MediaTeka o oznaczeniu Dimensity 1100. Co ważne, będzie on wspierał technologię 5G i współpracował ze sporą ilością pamięci RAM, gdyż wedle informacji w smartfonie ma znaleźć się kość 12 GB. Na pliki prawdopodobnie przeznaczone zostanie 256 GB przestrzeni dyskowej. Nie wiadomo niestety, czy będzie ją można rozszerzyć o zewnętrzną kartę pamięci.

W przypadku ekranu można spodziewać się panelu wykonanego w technologii AMOLED o przekątnej 6,4 cala. Wiele wskazuje na to, że wyświetlacz będzie miał dość sporej wielkości nieco kanciasty notch i będzie całkowicie płaski. Zapewne zostanie tutaj również zaimplementowany czytnik linii papilarnych pod ekranem.

Jeżeli chodzi o aparaty zastosowane w Vivo S9 na ten moment niewiele wiadomo. Z dostępnych źródeł wynika, że kamerka przednia będzie składała się z podwójnego aparatu – jednostki głównej o matrycy 44 Mpix i aparatu ultraszerokokątnego. Na temat podstawowych aparatów, na ten moment nie wiadomo nic. Możemy jedynie się domyślać, że oprócz jednostki głównej znajdzie się tutaj miejsce dla aparatu ultraszerokokątnego i pomocniczego.

Na ten moment niestety nie wiadomo nic na temat specyfikacji baterii. Znając jednak vivo można oczekiwać ogniwa większego niż 4000 mAh. Wiele również wskazuje również, że smartfon będzie wyposażony w szybkie ładowanie, gdyż chiński gigant stosuje tą technologię w większości swoich smartfonów.

Wedle najnowszych informacji vivo S9 ma zadebiutować na rynku chińskim 6 marca tego roku. Dobrze by było, gdyby model ten po krótkim czasie pojawił się także na rynkach światowych. Na ten moment nieznana jest niestety jego cena.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, gsmarena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów