Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

vivo IQOO Z5x pojawia się na horyzoncie

vivo iqoo z5x

Marka IQOO to tańszy wariant telefonów vivo na rynku azjatyckim. Warto ją śledzić, gdyż czasem smartfony tej marki trafiają pod zmienioną nazwą jako vivo chociażby na rynek europejski. I właśnie pojawiły się informacje na temat nowego smartfona sygnowanego znakiem IQOO, a konkretnie chodzi o model Z5x.

Średniak z szybkim ładowaniem i wysoką częstotliwością odświeżania

Wiele wskazuje na to, że vivo IQOO Z5x pojawi się na rynku jeszcze w tym miesiącu. Wedle najnowszych informacji wszystko wskazuje na to, że sercem smartfona będzie MediaTek Dimensity 900. Będzie on wsparty 8 GB pamięci RAM. Prawdopodobnie znajdzie się tutaj minimum 128 GB przestrzeni na pliki. Nie wiadomo natomiast, czy będzie można ją rozszerzyć o zewnętrzną kartę pamięci. Co ważne, wedle chińskiego certyfikatu będzie on obsługiwał sieci 5G.

W przypadku ekranu vivo IQOO Z5x zaoferuje wyświetlacz o przekątnej 6,67 cala wykonany w technologii IPS LCD. Szkoda, że nie znajdziemy tutaj AMOLED-a, jednak pewną rekompensatą może być częstotliwość odświeżania, która w tym wypadku będzie na poziomie 120 Hz. Smartfon będzie także obsługiwał rozdzielczość Full HD+, więc pod tym względem będzie całkiem w porządku.

Najlepsze telefony vivo 2024

Mimo, że do premiery zostało już niewiele czasu, praktycznie nic nie wiadomo na temat kamer. Jedyną pewną informacją jest to, że aparat do selfie będzie pojedynczy i umieszczony centralnie w niewielkim otworze w górnej części ekranu. Znając jednak vivo można założyć co najmniej potrójny aparat główny. Zapewne znajdzie się tutaj aparat główny o matrycy minimum 64 Mpix. Nie powinno także zabraknąć aparatu ultraszerkokątnego.

Dobrze prezentuje się bateria. Wedle wspomnianego wcześniej certyfikatu zestaw sprzedażowy będzie zawierał ładowarkę o mocy 44 W, więc co smartfon będzie wyposażony w co najmniej tej wielkości szybkie ładowanie. Nie wiadomo natomiast jakiej pojemności będzie bateria, ale można założyć, że będzie ona miała powyżej 4000 mAh.

Na ten moment nie ma żadnych informacji dotyczących ceny smartfona. Wiadomo jedynie, że będzie on pracował pod kontrolą Androida 11 przykrytego autorską nakładką. Miejmy również nadzieję, że podobny model, być może pod inną nazwą pojawi się w Europie. Jednak na to zapewne będziemy musieli chwile poczekać.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.