Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

T-Mobile zachęca do kupowania smartfonów u operatora

T-Mobile przygotowało obszerny artykuł o zasadności kupowania smartfona u operatora, a nie na własną rękę – ze sklepu lub internetu. Sieć znalazła aż siedem powodów, dla których warto zainteresować się brandowanym urządzeniem. Czy użytkownicy posłuchają głosu marketingowców jednego z czterech największych graczy na rynku?

Istnieją dwa sposoby kupowania telefonu. Pierwszy z nich polega na udaniu się do salonu preferowanego operatora (lub wejściu na jego stronę internetową), wybraniu konkretnego modelu i podpisaniu umowy. Drugi jest o wiele prostszy i wymaga odwiedzenia dowolnego sklepu stacjonarnego lub internetowego i zapłacenia za towar. Sieć T-Mobile postanowiła zachęcić swoich potencjalnych klientów do wybrania pierwszej metody i przygotowała obszerny artykuł o tym zagadnieniu. Jakie plusy czekają na wielbicieli brandingu?


1. Lepszy zasięg

Operatorzy często modyfikują oprogramowanie modułu radiowego, tak by jak najlepiej dostosować je nie tylko w konfiguracji nadajników, ale nawet do sposobu, w jaki najczęściej korzystamy z telefonu w konkretnym regionie.

2. Szybsze połączenie i wyższa prędkość

Dostosowanie telefonu do potrzeb konkretnego operatora pozwala upewnić się, że będzie on przełączał się odpowiednio szybko między częstotliwościami, standardami, czy mówiąc ogólnie: nadajnikami. Telefony kupione na wolnym rynku pozbawione są tej przewagi.

3. Nowe funkcje

Najnowsze funkcjonalności na początku najczęściej dostępne są wyłącznie na wybranych urządzeniach, posiadających sprawdzone i odpowiednio dostosowane oprogramowanie. Na najlepszy zasięg, jakość połączenia i najlepszą jakość rozmów głosowych liczyć mogą na początku właśnie posiadacze modeli kupionych właśnie u nas.

4. Dłuższy czas działania

Dzięki dostosowaniu oprogramowania, operatorzy gwarantują, że smartfony kupione u nich są zoptymalizowane pod kątem działania właśnie w ich sieci. Oznacza to, że są w stanie dużo mniej energii poświęcać na kontakt ze stacjami bazowymi.

5. Aplikacje gotowe to użycia

Chociaż operatorzy często oferują swoim klientom dodatkowe korzyści podczas korzystania z aplikacji partnerów (darmowe pakiety, okresy próbne czy jak w T-Mobile – możliwość korzystania z aplikacji bez uszczuplania limitu danych), trudno byłoby oczekiwać, że użytkownicy będą ręcznie wyszukiwać i instalować odpowiednie apki. W wypadku telefonów zakupionych u operatorów, serwisy te są dostępne od pierwszego uruchomienia urządzenia.

6. Jakość aktualizacji oprogramowania

Chociaż dla fanów nowych technologii najnowsza wersja oprogramowania to podstawa, to jednak zwykły użytkownik ceni sobie przede wszystkim stabilność i niezawodne działanie telefonu. Niestety, obu największym systemom operacyjnym zdarzały się ostatnio wpadki przy aktualizacjach – problemy z baterią czy z zasięgiem. Wprawdzie testy operatorów zajmują trochę czasu, jednak pozawalają im wyeliminować tego typu usterki i zagwarantować, że aktualizacja pozbawiona jest takich niedociągnięć.

7. Wszystkie inne argumenty nie mniej ważne z punktu widzenia klienta

A w tym: wiadomo, gdzie oddać urządzenie gdy się zepsuje i nawet zagubienie faktury nie będzie stanowić problemu. Wiadomo gdzie zawsze można zadzwonić z prośbą o wyjaśnienie funkcjonalności lub pomoc w konfiguracji czy obsłudze. Nie ma ryzyka, że smartfon pochodził będzie z nielegalnego źródła.


Argumenty wydają się całkiem sensowe, lecz my mamy wrażenie, że niektóre z nich są czystym zabiegiem marketingowym, nastawionym na zwiększenie efektywności sprzedaży brandowanych modeli.

Opinie o T-Mobile możecie znaleźć na naszej stronie.

 

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów