Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

„Jesteśmy w czołówce pod względem użytkowania mobilnego internetu”

3

Jako kraj jesteśmy absolutnie w czołówce pod względem użytkowania mobilnego internetu. Połowa odsłon w takich portalach jak Facebook dokonuje się z urządzeń mobilnych, więc to absolutnie elita europejska – powiedział Adam Sawicki, prezes zarządu T-Mobile Polska w wywiadzie dla Newserii.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Prezentacja najnowszej oferty internetowej sieci T-Mobile była okazją dla Adama Sawickiego, prezesa zarządu polskiego oddziału firmy, do podzielenia się paroma interesującymi uwagami. Według niego ostatnie dwie dekady radykalnie zmieniły podejście do kwestii telefonu komórkowego:

W ciągu ostatnich 20 lat telefonia diametralnie się zmieniła. telefon jest teraz naszym oknem na świat, centrum zarządzania życiem, a samo wykonywanie połączeń tylko dodatkiem

– mówi Sawicki.

Klienci coraz częściej zwracają uwagę na treści video, które możemy znaleźć na praktycznie każdym portalu informacyjnym. Według najnowszych danych ZenithOptimedia, dostępnych w raporcie Online Video Forecasts 2015, średni dzienny czas poświęcony na oglądanie filmów wydłużył się do 30 minut i wyprzedził treści oglądane na urządzeniach stacjonarnych o 3 minuty.

To, co było naszą zdobyczą jeszcze w 1996 roku, tzn. możliwość wykonania telefonu z urządzenia mobilnego, dzisiaj stało się usługą dodatkową. Telefon dzisiaj jest centrum zarządzania naszym życiem osobistym, naszym oknem na świat, a sama telefonia jest tylko dodatkiem

– mówi agencji Newseria Adam Sawicki.

Polscy użytkownicy telefonii komórkowej należą do absolutnej europejskiej czołówki pod względem użytkowania aplikacji opartych na internecie mobilnym. Jak wskazują badania ComScore Media Metrix Multi-Platform and mobile Metrix, U.S., połowę czasu poświęconego smartfonowi przeznaczamy na tego typu programy. Co więcej, aż 40 procent użytkowników współczesnych telefonów wybiera elektroniczną formę komunikacji (mail, messenger, sms), nad tradycyjną formą połączenia głosowego.

Coraz więcej funkcji zawodowych i prywatnych jest uzależnionych od tego, czy jesteśmy online. Znajdujemy się na przełomie epoki offline’owej i online’owej. Duża część naszego życia zawodowego jest niemożliwa do wykonania bez bycia online. Nasza rola, jako branży, bardzo się zmieniła, coraz bardziej odpowiadamy za obszary, które są krytyczne dla egzystencji wielu ludzi, zarówno tej osobistej, jak i zawodowej

- podkreśla prezes T-Mobile.

W ciągu minionych 20 lat użytkownicy zainicjowali połączenia trwające łącznie 173,5 miliarda minut, co odpowiada 330 tysiącom lat nieustannej rozmowy. W tym czasie wysłali 94,3 miliarda SMS-ów, których łączna ilość znaków zapełniłaby 483 miliony sztuk Biblii.

 

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
NexoMarcin z Komórkomatucountryavenue Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
countryavenue
Gość
countryavenue

To wyniki mnie trochę zaskoczyły. Pewnie dlatego, że telefon bardziej przenośny w miejscach publicznych i trzeba z niego korzystać poza domem. Ludzie wychodzą na imprezę. kontakt z portalami społecznościowymi musi być. Gdyby nie pewne uzależnienia od internetu, to ten mobilny nie byłby tak pożądany. Takie uroki naszych czasów :)

Marcin z Komórkomatu
Gość

Pytanie: czy jesteśmy uzależnieni, bo mamy dostęp do Internetu, czy może odwrotnie – przez dostęp do niego się uzależniliśmy ;) Na zasadzie co było pierwsze: kura czy jajko?

Nexo
Gość
Nexo

buhahahahahahahhahaha

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów