Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Spotify ma już ponad 100 milionów użytkowników

avatar
Spotify

Spotify jest obecnie najpopularniejszą aplikacją do słuchania muzyki online. Najnowsze dane to potwierdzają – w czerwcu liczba aktywnych użytkowników serwisu wzrosła do ponad 100 milionów. Wiemy również ilu klientów zdecydowało się na płatną subskrypcję. 

Spotify posiada aktualnie ponad 30 milionów abonentów z ogólnej liczby 100 milionów użytkowników – wynika z najnowszych danych udostępnionych przez szwedzki serwis streamingowy. W ciągu zaledwie kilku miesięcy firma potrafiła przyciągnąć 25 milionów nowych klientów, co stanowi ewenement w skali całego rynku muzycznego. Ich największa konkurencja – Apple Music – dorobiła się „zaledwie” 13 milionów płatnych subskrypcji.

Głównym powodem sukcesu jest ogromna biblioteka multimediów, w której znajdziemy ponad 5 milionów utworów muzycznych. Pomimo absolutnej dominacji, agresywna kampania reklamowa oraz ekspansja na nowych rynkach przyczyniła się do mizernych wyników finansowych – Spotify przyniosło 165 mln euro straty w 2014 roku oraz 184,5 mln euro straty w 2015 roku. Przedstawiciele szwedzkiej firmy obiecują, że obecny rok ma być kluczowy w dalszym rozwoju firmy. Warto dodać, że koncern przeznacza ponad 80 procent swoich przychodów na artystów i wytwórnie płytowe…

W naszym serwisie znajdziecie szczegółowy poradnik wyjaśniający czym jest Spotify oraz jego największa konkurencja w Europie – Tidal.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (1 vote)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Absolwent Dziennikarstwa. Od 8 lat związany z rynkiem nowych technologii i gier. Pracował dla wielu polskich i zagranicznych serwisów zajmujących się rozrywką i kulturą. Prywatnie zapalony podróżnik, miłośnik telefonów Samsung oraz muzyki elektronicznej.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: