Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Sony ma pomysł na zwijany ekran

O pomyśle składanego smartfona od Sony pisaliśmy już jakiś czas temu. Wtedy jednak informacje wspominały o bardziej tradycyjnym rozwiązaniu w przypadku ekranu. Teraz jednak nowe plotki wspominają o całkowicie innowacyjnym podejściu japońskiego koncernu.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Składany telefon Sony

Jak do tej pory inni producenci mimo zaprezentowania składanych smartfonów szerszej publiczności, mają sporo problemów z uruchomieniem stałej produkcji tego typu urządzeń. Sony postanowiło nieco inaczej podejść do sprawy i uruchomiło projekt Nautilus, który zakłada stworzenie składanego smartfona opartego o zwijany ekran. Projekt jest jeszcze na wczesnym etapie rozwojowym. Jednak pewne cechy urządzenia już są znane.

Przykładowa oferta z Xperią 1 z pięknym ekranem OLED:

Po pierwsze będzie wyposażone w ekran OLED produkcji najprawdopodobniej LG. Po drugie - nieco mniej prawdopodobne - informacje wspominają o baterii mającej pojemność 3220 mAh. Jest to dość niewielka pojemność, jak na ten typ smartfona, więc jeszcze wszystko możliwe. Niektóre informacje wspominają jeszcze o 10-krotnym zoomie, ale nie precyzują, czy ma być on optyczny czy np. hybrydowy. Praktycznie pewne jest natomiast to, że smartfon będzie wyposażony w modem 5G. To samo tyczy się procesora - nie może być inaczej i będzie on wyposażony w najmocniejszego na rynku Snapdragona 855. Nie wiadomo niestety nic na temat pozostałych parametrów urządzenia.

Nie jest jeszcze znana data premiery czy chociażby prezentacji składanego/zwijanego smartfona od Sony. Niektóre źródła sugerują, że może to być nawet w tym roku, jednak bardziej pewną datą wydaje się pierwsza połowa 2020 roku. Czas pokaże jak ostatecznie projekt się rozwinie.

Źródło: phonearena.com, https://twitter.com/Samsung_News_/status/1147473317672214528.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów