Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Sony Xperia XZ3 – 5 najlepszych ofert komórkowych

avatar
Xperia XZ3 na abonament

Sony Xperia XZ3 to ostatni z trzech zaprezentowanych przez Japończyków flagowców w 2018 roku. Ze względu na swoją elegancję i duże możliwości jest to drogi telefon, kierowany głównie do określonej grupy klientów. W poniższym tekście zaprezentujemy pięć ofert operatorów komórkowych, które udostępniają wspomniany model w korzystnych warunkach.


>>> Przeczytaj naszą recenzję Sony Xperia XZ3 <<<


Sony Xperia XZ3 na abonament

Xperia XZ3 potrafi skupić na sobie uwagę dzięki gładkiej, opływowej i nowoczesnej obudowie, w którą wkomponowany jest piękny ekran 6,0″ OLED w formacie 18:9. Klienci doceniają model również za nowoczesny aparat Motion Eye i tryb Slow Motion.

Bezramkowy flagowiec Sony jest pierwszym smartfonem z Androidem 9.0 Pie na pokładzie. Xperia XZ3 pracuje na ośmiordzeniowym Snapdragonie 845 i z 4 GB pamięci RAM. Taka konfiguracja wystarczy do sprawnego i szybkiego działania nawet z wieloma aplikacjami w tle.

Ceny i oferty aktualne na 18.12.2018.

Naszą listę otwiera oferta Red Bull Mobile SieMa 49 składająca się z nielimitowanych połączeń do wszystkich sieci i na telefony stacjonarne, darmowe wiadomości SMS i MMS, a także 10 GB transferu do wykorzystania w Polsce i 1 GB na terenie Unii Europejskiej. Miesięczny abonament wynosi 49 złotych, a jednorazowy koszt zakupu telefonu to 2286 złotych.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 3364 zł.

Naszym zdaniem: oferta sieci Red Bull Mobile jest najkorzystniejszą z obecnie dostępnych, ze względu na obszerną ilość usług, niezwykle niski abonament oraz niewysoki łączony koszt zakupu telefonu. Kierowana jest jednak do klientów, którzy są w stanie zapłacić jednorazowo za telefon ponad 2000 złotych.

Drugie miejsce przypada sieci T-Mobile i ofercie T1 Bez Limitu. Wybierając tę usługę klient otrzyma nielimitowany zakres połączeń na telefony komórkowe i stacjonarne, jak również wiadomości tekstowe. Do dyspozycji jest jednak tylko 5 GB transferu danych. Sony Xperia XZ3 kosztuje w tej ofercie 2299 złotych, a miesięczny abonament to kwota wynosząca 60 złotych.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 3789 zł.

Naszym zdaniem: oferta T-Mobile mogłaby konkurować z usługą sieci Red Bull, ze względu na niski abonament oraz niewygórowaną łączną cenę zakupu telefonu. Niestety sama oferta jest uboższa w usługi od tej Red Bull Mobile, a jednorazowy koszt zakupu telefonu nieco wyższy.

Ostatnie miejsce na podium zajmuje Red Bull Mobile SieMa Wypas 199. Podobnie jak poprzednio, operator gwarantuje nielimitowane połączenia na telefony stacjonarne i komórkowe, darmowe SMS i MMS oraz aż 35 GB! Miesięczny abonament wynosi jednak 199 złotych, lecz jednorazowy koszt zakupu XZ3 to zaledwie 6 złotych.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 4831 zł.

Naszym zdaniem: pakiet dla wymagających. Biorąc pod uwagę jedynie łączny koszt zakupu telefonu oraz wysoki abonament, oferta ta nie powinna znaleźć się na naszej liście. Jednak topowy abonament RBM wyróżnia przede wszystkim obszerny pakiet usług oraz obecnie najniższa cena telefonu. Jeżeli chcesz wydać jak najmniej na początek, to jest to idealna oferta.

Numerem cztery na naszej liście jest oferta Play Solo L składająca się z darmowych SMS i MMS, nielimitowanych połączeń na telefony stacjonarne i komórkowe, a także 30 GB Internetu do wykorzystania w Polsce. Po wykorzystaniu paczki danych transfer spada do 1 Mb/s. Miesięczny abonament wynosi 80 złotych, zaś japoński flagowiec kosztuje 2159 złotych.


>>> Sony Xperia XZ3 dostępna bez umowy w Play <<<


W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 4129 zł.

Naszym zdaniem: ze względu na obszerny zestaw usług oraz niższy od poprzedniego łączny koszt zakupu telefonu, oferta sieci Play wydaje się bardzo interesująca, tym bardziej, że fioletowy operator oferuje wiele ciekawych dodatków w ramach abonamentu. Niestety na jej niekorzyść przemawia wysoka cena telefonu.

Naszą listę zamyka Orange Plan Optymalny z 10 GB w kraju na pełnej prędkości (dalej do 1 Mb/s). Orange zapewnia największą w zestawieniu paczkę danych w roamingu UE, bo aż 3,2 GB. Ponadto w cenie oferowane są nielimitowane wiadomości SMS/MMS, a także połączenia na telefony komórkowe i stacjonarne. Cena startowa Sony Xperii XZ3 wynosi 299 złotych, zaś miesięczny abonament (wraz z ratą za sprzęt) – 176 złote.

W skali trwania dwuletniej umowy zapłacimy łącznie 4573 zł.

Naszym zdaniem: zaletą oferty Orange jest obszerny zestaw usług i niska cena telefonu, zaś minusem wysoki abonament miesięczny. Niestety w skali całej umowy również nie jest najtaniej.

star ocena
5/5 - (4 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: