Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Sony Xperia XA2 – 5 najlepszych ofert komórkowych

Początkiem 2018 roku japońska firma pokazała nowe modele smartfonów. Wśród nich swój debiut miał Sony Xperia XA2. Smartfon oparto na dość wydajnych podzespołach i zaprojektowano w myśl nowej filozofii „Ambient Flow”.

Znajdź najlepszą ofertę z telefonem

Sony Xperia XA2 na abonament

Sony Xperia XA2 to następca dość popularnego poprzednika – modelu XA1. Za sprawne działanie urządzenia odpowiada Snapdragon 630 i posiada 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Mamy tutaj do czynienia z ekranem w technologii IPS o przekątnej 5,2 cala. Co istotne, sporemu zredukowaniu (jak na Sony) uległy ramki wokół ekranu.

Sprawdź wszystkie oferty na abonament z Sony Xperia XA2

Mamy również do dyspozycji baterię o pojemności 3300 mAh, która powinna spokojnie wystarczyć na cały dzień pracy urządzenia.

Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych naszym zdaniem ofert z Sony Xperia XA2. Ceny aktualne na 10.04.2018.

Jest to najtańsza w ogólnym rozrachunku oferta z Sony Xperia XA2. W ramach abonamentu mamy do dyspozycji nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz 2 GB Internetu. W takim wypadku miesięcznie będziemy płacić 68 zł (do abonamentu 30 zł doliczana jest osobna rata za telefon). Za smartfona musimy się liczyć z jednorazowym kosztem wynoszącym 598,99 zł.

Całość zobowiązania w skali 24 miesięcy wyniesie nas 2230,99 zł.

Naszym zdaniem: jeżeli szukamy najniższej pod względem kosztów całkowitych oferty, to właśnie ją znaleźliśmy. Musimy się jednak liczyć z jednorazową opłatą za telefon sięgającą prawie 600 zł. Dodatkową zaletą są akceptowalne miesięczne rachunki nieprzekraczające 70 zł.

A co jeśli nie chcemy zbyt dużo płacić za telefon na początku? Również tutaj zielona sieć przychodzi nam z pomocą. Do dyspozycji w tym abonamencie będziemy mieli nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz 4 GB Internetu. W tym wypadku za telefon zapłacimy tylko 1 zł. Miesięczne zobowiązanie (abonament + rata za sprzęt) wyniesie nas 103 zł.

Całość zobowiązania w skali 24 miesięcy wyniesie nas 2473 zł.

Naszym zdaniem: interesująca opcja jeżeli nie chcemy płacić za telefon na start. W ogólnym rozrachunku jest o około 200 zł droższa od wcześniejszej oferty, jednak kwota ta jest rozłożona na dwa lata i dodatkowo mamy do dyspozycji większy pakiet internetowy.

W przypadku fioletowego operatora otrzymamy – w ramach planu Stan Nielimitowany Solo – nielimitowane połączenia komórkowe i stacjonarne do wszystkich sieci w Polsce, wiadomości SMS i MMS bez limitu oraz nielimitowany Internet (prędkość jest ograniczana po przekroczeniu 10 GB). W tym wypadku za opłata początkowa za Xperię XA2 wynosi 1059 zł. Miesięcznie zapłacimy tylko 60 zł.

Całość zobowiązania w skali 24 miesięcy wyniesie nas 2549 zł.

Naszym zdaniem: jest to najtańsza oferta pod względem miesięcznego zobowiązania. Niestety na początku musimy zapłacić zdecydowanie najwyższą kwotę spośród tutaj przedstawionych. Jeżeli jednak głównym kryterium wyboru są najniższe miesięczne zobowiązania, to oferta w tym przypadku może być interesująca.

Pakiet T1 Bez Limitu różowego operatora zapewnia nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz Internet (który również zwalnia po przekroczeniu pierwszych 10 GB). Miesięczne zobowiązanie kształtować się będzie na poziomie 100 zł. Jednorazowo za Sony Xperię XA2 wyłożyć będziemy musieli 209 zł na start.

Całość zobowiązania w skali 24 miesięcy wyniesie nas 2658,90 zł.

Naszym zdaniem: niewygórowana początkowa opłata i duży pakiet internetowy może być tym kryterium, dla którego wielu z nas zdecyduje się na wybór tej oferty. Jedna z najlepszych, choć w skali 2 lat wcale nie najtańszych ofert.

W tej konfiguracji dostajemy nielimitowane połączenia komórkowe i stacjonarne do wszystkich sieci w Polsce, wiadomości SMS i MMS bez limitu oraz nielimitowany Internet (prędkość jest ograniczana po przekroczeniu 10 GB). Za telefon jednorazowo zapłacimy 299 zł. Miesięcznie będziemy płacić zaś 100 zł – identycznie, jak w poprzednim T-Mobile.

Całość zobowiązania w skali 24 miesięcy wyniesie nas 2749 zł.

Naszym zdaniem: najdroższa z ofert przez nas przedstawionych. W skali 24 miesięcy jest nieco drożej od pakietu T1 Bez Limitu 100, ale to przez nieco wyższą cenę telefonu. W zamian dostaniemy jednak np. pakiet telewizji Play NOW i darmowy dostęp do platformy Tidal.

Sony Xperia XA2 – 5 najlepszych ofert komórkowych
5 (100%) 4 głosów

avatar