Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Wszystko wskazuje na to, że Sony rozpoczął prace nad składanym smartfonem. Na razie projekt jest w bardzo wstępnej fazie. Najprawdopodobniej urządzenie będzie oznaczone jako Sony Xperia F.

Elastyczny smartfon Sony

Wobec kłopotów innych producentów ze składanym smartfonem, projekt japońskiego koncernu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Tym bardziej, że mobilny dział Sony boryka się z różnymi problemami i niedawno ogłosił wycofanie się z niektórych rynków. Natomiast nie należy się spodziewać, że nowy produkt pojawi się wcześniej niż w 2020 roku.

Przykładowa oferta z Xperią 10:

Sony Xperia F najprawdopodobniej będzie wyposażony w ekran wykonany w technologii OLED. Należy spodziewać się kreowanej przez japoński koncern proporcji wyświetlacza w stosunku 21:9. Wszystko wskazuje na to, że urządzenie będzie wyposażone w moduł do obsługi sieci 5G. Nie wiadomo natomiast, czy w tym wypadku rozdzielczość ekranu wyniesie 4K.

Powinniśmy spodziewać się również najmocniejszego z dostępnych procesorów na rynku. Będzie to zapewne następca Snapdragona 855. Prawdopodobnym wydaje się, że otrzymamy nie mniej niż 8 GB pamięci RAM. Nie ma jeszcze dostępnych żadnych dodatkowych informacji dotyczących pozostałych parametrów specyfikacji. Również cena urządzenia jest nieznana, natomiast należy się spodziewać, że Sony Xperia F nie będzie należała do tanich produktów.

Premiery składanej Xperii można się spodziewać w pierwszej połowie 2020 roku. Zapewne będzie ona miała miejsce w tym samym momencie, co prezentacja kolejnej generacji flagowych produktów japońskiego koncernu.

Źródło: gizchina.com, m.cnmo.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów