Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Wielu użytkowników smartfonów marzy wręcz o modelu w kompaktowych rozmiarach. Jednak od dłuższego czasu, praktycznie nie było takiego modelu na rynku. Pewne światełko w tunelu pojawiło się w momencie premiery iPhone’a 12 mini. Jednak ten smartfon swoje kosztuje i jest na iOS-ie, co nie każdemu musi odpowiadać. Jednak nie wszystko stracone, gdyż właśnie pojawiły się informacje, że Sony chce reaktywować swoją serię Xperia Compact.

Kompaktowy ekran i średniopółkowy procesor

Na ten moment niewiele wiadomo na temat planowanego modelu Sony Xperia Compact. Z dostępnych informacji wynika, że będzie pracował pod kontrolą Snapdragona 775G. Będzie to nowy procesor ze średniej wyższej półki. Wszystko wskazuje również na to, że będzie obsługiwał sieci 5G.

W przypadku ekranu, można spodziewać się przekątnej na poziomie 5,5 cala. Z racji zmiany wyglądu smartfonów Sony i ograniczenia powierzchni ramek można się spodziewać, że jak na dzisiejsze czasy, będzie to rzeczywiście kompaktowe urządzenie. Jeśli chodzi o typ wyświetlacza – zapewne zobaczymy tutaj panel IPS LCD.

Niestety na ten moment to praktycznie wszystkie informacje dotyczące Sony Xperia Compact kolejnej generacji. Można domniemywać, że smartfon będzie także wyposażony w potrójny aparat główny i pojedynczą kamerkę do selfie. Możliwe że czytnik linii papilarnych wróci na bok urządzenia – kiedyś tylko Sony stosowało właśnie to rozwiązanie.

W przypadku baterii można spodziewać się ogniwa o pojemności około 4000 mAh wyposażonego w szybkie ładowanie. Chyba, że japoński koncern będzie trzymał się zasady, że niewielki akumulator też jest wydajny – no to wtedy pojemność na poziomie 3300 mAh nie będzie zaskoczeniem.

W przypadku premiery smartfona należy spodziewać się, że pojawi się on w pierwszym kwartale 2021 roku. Natomiast nie ma co się łudzić, że jego cena będzie okazyjna. Tutaj nie wydaje się, że Sony byłoby skłonne do zmiany swojej polityki i za smartfon, mimo że ze średniej półki, trzeba będzie zapłacić konkretną sumę. Sporą zagadką pozostaje także dostępność – jak szybko po premierze pojawi się na rybkach, gdyż z tym Sony również miewało problemy.

Niemniej same plotki o pojawieniu się prac nad kompaktowym smartfonem z Androidem mogą spowodować to, że również inni producenci podejmą takie wyzwanie. A to oznacza tylko korzyści dla potencjalnych użytkowników, którzy czekają na kompaktowy smartfon.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com. phonearena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów