Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Debiut Sony Xperia 5 IV pod koniec roku. Japończycy oszczędzają?

Sony Xperia 5 III

Debiut Sony Xperia 5 IV ma nastąpić pod koniec bieżącego roku. Znamy już część specyfikacji tego smartfona z górnej półki cenowej. Jak się okazuje, Sony być może zastosuje tu bardzo mocnego, ale wcale nie najnowszego Snapdragona.

  • Sony Xperia 5 IV ma otrzymać Snapdragona 8 Gen 1
  • znane są także inne szczegóły na temat jego specyfikacji
  • smartfon ma zadebiutować pod koniec bieżącego roku

Sony Xperia 5 IV – przecieki

Mówi się o Snapdragonie 8 Gen 1. To ośmiordzeniowy procesor taktowany zegarem 3,00 GHz. Jeżeli Sony Xperia 5 czwartej generacji rzeczywiście pojawi się dopiero pod koniec bieżącego roku, to może to świadczyć o pewnych oszczędnościach Japończyków. W momencie premiery smartfona Snapdragon 8 Gen 1 będzie na rynku od około roku i można wtedy spodziewać się wprowadzenia chipsetu 8 Gen 2 od Qualcomma. Co więcej, obecnie na rynku pojawiają się już pierwsze modele flagowe ze Snapdragonem 8+ Gen 1 3,20 GHz. Sięgnięcie więc po Snapdragona starszej generacji wydaje się chybionym pomysłem.

Co jeszcze wiadomo na temat Sony Xperii 5 IV? Dostanie ona 8-12 GB RAM i od 128 do 256 GB miejsca na dane. Akumulator o słusznej pojemności 5000 mAh będzie wspierał nie tylko szybkie, ale i bezprzewodowe ładowanie w technologii Qi. Podobnie jak w przypadku modelu Sony Xperia 5 III (na zdjęciu głównym), także i tutaj ekran będzie miał wielkość 6,10″. Aparat do selfie ma mieć matrycę 12 Mpix. Tyle samo mają mieć obiektywy potrójnej jednostki na tylnej obudowie, czyli tradycyjnie dla serii Xperia 5 – wszystkie poprzednie modele miały właśnie taką konfigurację aparatów.

Zobacz również: TOP 5 telefonów Sony na czerwiec 2022

Źródło: gizchina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów