Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Sony Xperia 5 II pojawiła się na grafikach

Sony Xperia 5 II

Sony najprawdopodobniej przygotowuje się do pokazania kolejnego flagowego urządzenia. Tym razem mowa o Sony Xperia 5 II. Specyfikacja zapowiada się obiecująco. Tylko japoński koncern mógłby jednak zrobić porządek ze swoją klasyfikacją nazewnictwa. Smartfon powinien pojawić się w ciągu najbliższego miesiąca.

Topowa specyfikacja i świetny ekran

W przypadku najnowszego modelu możemy liczyć na topowego Snapdragona 865 na pokładzie. Współpracować on będzie z 8 GB pamięci RAM. Na pliki zdecydowano się przeznaczyć 128 GB przestrzeni dyskowej. Nie zabraknie również gniazda na zewnętrzna kartę pamięci.

Ciekawie prezentuje się kwestia ekranu. Wedle dostępnych informacji japoński koncern zastosuje w Sony Xperia 5 II wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala wykonany w technologii OLED. Taka przekątna w dzisiejszych czasach i przy niewielkich ramkach oznacza wręcz kompaktowego smartfona. Ekran będzie posiadał rozdzielczość Full HD+ i będzie odświeżany na poziomie 120 Hz. Dodatkowo będzie obsługiwać częstotliwość próbkowania na poziomie 240 Hz. To wszystko powinno przełożyć się na świetną płynność działania i kulturę pracy.

W Sony Xperia II będzie zastosowany potrójny aparat główny. Podstawowa jednostka będzie wyposażona w matrycę 12 Mpix i światło f/1,7. Oprócz tego znajdzie się miejsce dla teleobiektywu o matrycy 12 Mpix z możliwością potrójnego zoomu optycznego. Całość zamyka aparat ultraszerokokątny również o matrycy 12 Mpix. Trzeba pochwalić w tym wypadku Sony, że nie biegnie za marketingowymi chwytami, tylko wstawia aparaty mające rzeczywisty sens.

Wedle dostępnych informacji Sony zdecydowało się na zastosowanie baterii o pojemności 4000 mAh z funkcją szybkiego ładowania. Znajdziemy tutaj również tradycyjny czytnik linii papilarnych umieszczony na bocznej ramce. Martwi niestety brak złącza słuchawkowego.

Wiele wskazuje na to, że Sony Xperia 5 II będzie zaprezentowana 17 września. Jak zwykle miejmy nadzieję, że od prezentacji do rzeczywistego pojawienia się na rynkach nie minie zbyt wiele czasu. Tylko taka polityka wydawnicza daje nadzieję na sukces. Na ten moment nie wiadomo jak smartfon zostanie wyceniony.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: phonearena.com. gsmarena.com

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów