Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Sony Xperia 10 III od dłuższego czasu pojawia się w przeciekach, które możemy znaleźć w sieci. Teraz, na krótko pojawiła się część specyfikacji urządzenia w jednym z serwisów. Oznacza to, że jego premiera jest już naprawdę blisko. Przy okazji pewnym zaskoczeniem jest procesor, który prawdopodobnie zostanie zastosowany w tym modelu.

Snapdragon i obsługa sieci 5G

Wszystko wskazuje na to, że najnowszy przedstawiciel średniej półki ze stajni Sony będzie pracował pod kontrolą nieco wiekowego już Snapdragona 765G. Wcześniejsze informacje mówiły o sporo nowszym Snapdragonie 690G. Wsparty on będzie 6 GB pamięci RAM. Będzie także obsługiwał sieci 5G. Na razie nie ma informacji na temat przestrzeni na pliki, ale należy spodziewać się minimum 64 GB z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci.

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to niewiele w tym aspekcie się zmieniło względem wcześniejszych przecieków. A więc w przypadku ekranu powinniśmy znaleźć tutaj panel wykonany w technologii IPS o przekątnej minimum 6 cali z dość widocznymi ale niewielkimi jak na Sony ramkami. Współczynnik proporcji wyniesie tutaj 21 do 1. Ze względu na ramki brak tutaj wcięcia czy też dziurki na kamerkę do selfie.

W przypadku aparatu należy spodziewać się potrójnej jednostki głównej. Podstawowa kamerka będzie posiadała matrycę 12 Mpix. Oprócz tego będzie można skorzystać z aparatu ultraszerokokątnego 8 Mpix. Znajdzie się tutaj także miejsce dla teleobiektywu również o matrycy 8 Mpix. Jeżeli te parametry się potwierdzą, to będzie trzeba pochwalić firmę za zastosowanie pełnowartościowych aparatów, a nie „oczek” dedykowanych do pomiaru głębi czy zdjęć makro.

Na ten moment nie wiadomo jaka bateria zostanie zastosowana w Sony Xperia 10 III. Można się jednak spodziewać, że będzie to ogniwo o pojemności ponad 4000 mAh wyposażone w jakiś rodzaj szybkiego ładowania. Znajdzie się tutaj również miejsce na czytnik linii papilarnych umieszczony na bocznej ramce.

Nie jest jeszcze znana data premiery smartfona jednak można spodziewać się, że będzie to niebawem. Jeśli chodzi o cenę, Sony Xperia 10 III powinien kosztować w okolicy 350 dolarów.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: phonearena.com, gsmarena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów