Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Ciekawa jest polityka japońskiego koncernu. Oprócz prezentacji flagowych modeli, pewnym zaskoczeniem była zapowiedź wprowadzenia kolejnej generacji Sony Xperii 10 III. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie czas wprowadzenia na rynek. Mianowicie ma mieć to miejsce „wczesnym latem”. Do tego czasu wiele w smartfonowym świecie może się zmienić.

Najlepsze telefony Sony 2021 ->

Ulepszony średniak

Sercem smartfona według zapowiedzi będzie Snapdragon 690. Co istotne, będzie on obsługiwał sieci 5G. I to jest jedno z głównych ulepszeń w stosunku do poprzednika. Z dostępnych informacji wynika, że dostępna będzie wersja z 6 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni dyskowej. Będzie można ja rozszerzyć o zewnętrzną kartę pamięci.

W przypadku ekranu, Sony Xperia 10 III również prezentuje się w tym momencie interesująco. Wedle zapowiedzi, producent zaprezentuje tutaj panel o przekątnej 6 cali wykonany w technologii OLED. Będzie obsługiwał rozdzielczość Full HD+ oraz tryb HDR. Wyświetlacz będzie posiadał proporcje 21 na 9 i standardową częstotliwość odświeżania.

W przypadku aparatu możemy liczyć na potrójną kamerkę główną. Co ważne, wszystkie aparaty będą „pełnowartościowe”. Podstawowa jednostka zostanie wyposażona w matrycę 12 Mpix. Oprócz tego znajdzie się miejsce dla aparatu ultraszerokokątnego o matrycy 8 Mpix oraz dla teleobiektywu również 8 Mpix. Na froncie również ma zostać zastosowany aparat do selfie o matrycy 8 Mpix.

Z pozostałej specyfikacji wiadomo, że Sony Xperia 10 III będzie wyposażona w baterię o pojemności 4500 mAh. Będzie posiadał czytnik linii papilarnych na bocznej ściance. Wedle zapowiedzi będzie posiadał także certyfikat IP65 lub IP68. Znalazło się także miejsce dla klasycznego złącza słuchawkowego.

Na ten moment nie wiadomo jak ten model zostanie wyceniony. Jak już wcześniej wspomniano, premiera jest zapowiedziana na „wczesne lato”. Zapewne również pojawi się w Europie, a także u nas.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, gsmarena.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów