Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Znamy datę premiery topowego Snapdragona 8 Gen 4. Jeszcze chwilę na niego poczekasz

avatar
Grafika przedstawiająca procesor Snapdragon 8 Gen 4

Firma Qualcomm ogłosiła oficjalnie, że premiera jego najnowszego topowego procesora Snapdragon 8 Gen 4 odbędzie się podczas Snapdragon Summit 2024. Impreza ta będzie miała miejsce w dniach 24-26 października w Maui na Hawajach. 

  • znana jest data premiery topowego Snapdragona 8 Gen 4
  • zapowiada się nowa architektura rdzeni
  • procesor zostanie wykonany w technologii 3 nm

Snapdragon 8 Gen 4 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Snapdragon 8 Gen 4 produkowany będzie w zakładach firmy TSMC. Chipset będzie wykonany w technologii 3 nm, a nowością będą także nowe rdzenie Oryon. Ma się tutaj zmienić układ rdzeni i prawdopodobnie zobaczymy tutaj zestawienie 2+6, zamiast wcześniejszego 1+3+4. Co ciekawe, ma zabraknąć właśnie tej najwydajniejszej jednostki. 

Oczywiście nie oznacza to, że obecne tutaj jednostki nie będą wydajne. Wprost przeciwnie. Mówi się, że wysokowydajne rdzenie mają być taktowane z częstotliwością 4 GHz. Według niektórych źródeł są one w stanie uzyskać nawet 3000 punktów w testach jednordzeniowych w Geekbench. Oczywiście praktyka zweryfikuje te doniesienia. 

Wiele również wskazuje na to, że Snapdragon 8 Gen 4 będzie miał ulepszoną architekturę procesora graficznego. Na ten moment nieznane są jednak szczegóły. Spore wyzwanie stoi również przed producentami smartfonów, aby zoptymalizować chłodzenie urządzeń. Przy takim taktowaniu i wydajnej grafice będzie to niezbędny element prawidłowego działania. 

Do premiery tej topowej jednostki jeszcze sporo czasu. Ale oznacza to także, że mniej więcej w tym samym miesiącu i chwilę później zaczną pojawiać się modele w nie wyposażone. Mowa tutaj między innymi o Xiaomi 15, a także telefony od OnePlusa i iQOO. Chwilę potem powinien pojawić się także topowy Samsung również z tą jednostką. Zatem przełom roku zapowiada się ciekawie. 

Spodziewana specyfikacja techniczna procesora Snapdragon 8 Gen 4:

  • osiem rdzeni 2+6,
  • proces technologiczny: 3 nm
  • maksymalne taktowanie: 4 GHz,
  • premiera 24-26 października 2024.

Zobacz również: Xiaomi 15 Pro na horyzoncie. Co zaoferuje Ci flagowiec chińskiego producenta?

Źródło: gizmochina.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (2 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia politolog. Przez wiele lat związany z branżą telekomunikacyjną. Pasjonat nowych technologii, fotografii i rowerów.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: