Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Firma Deloitte przygotowała okolicznościowy raport „Zakupy Świąteczne 2015”, zdradzający preferencje zakupowe Polaków. Wynika z niego, że 43 procent konsumentów w naszym kraju wybierze początek grudnia za najlepszy okres do świątecznych wydatków, a sieci komórkowe będą wtedy przeżywać prawdziwe oblężenie.

Podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia każdy z nas wyda 229 złotych na zakupy w internecie – zdradza najnowszy raport „Zakupy Świąteczne 2015” autorstwa Deloitte. Jednym z głównych czynników będą kampanie marketingowe w sieciach telefonii komórkowej „Dla marketingowców przedświąteczna gorączka to okres wytężonej pracy i optymalizowania kampanii sprzedażowych, dlatego chętnie sięgają po skuteczne narzędzia jakimi są SMS marketing i powiadomienia PUSH. Obie formy komunikacji mają cechy wspólne, takie jak możliwość zdefiniowania grupy docelowej pod kątem cech demograficznych, zainteresowań, czy szybkość doręczenia wiadomości. Okres przedświąteczny to dobry moment, aby dostarczyć bezpośrednio na wyświetlacze smartfonów specjalne oferty m.in. w postaci kodów rabatowych. Taki SMS może być decydującym impulsem przesądzającym o dokonaniu zakupu. Dla klientów natomiast oferta specjalna otrzymana za pośrednictwem krótkiej wiadomości tekstowej może pomóc w znalezieniu idealnego prezentu w niższej cenie. Szacujemy, że ruch SMS-ów na naszej platformie w grudniu wzrośnie o połowę w stosunku ostatniego miesiąca do ubiegłego roku” – mówi Marcin Papiński, Dyrektor ds. Rozwoju w Infobip.

Firma Frost&Sullivan twierdzi, że 98 procent wiadomości SMS jest czytana w ciągu pierwszych 15 minut od dostarczenia. Z tej formy promocji coraz częściej korzystają sklepy internetowe oraz instytucje finansowe, takie jak banki. Raport „Zakupy Świąteczne 2015” uwzględnia próbę 14 tysięcy respondentów z 13 państw europejskich, w tym z Polskę.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów