Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Zeszłoroczna seria Sharp AQUOS 3 została ciepło przyjęta przez rynek japoński. Wobec tego przyszedł czas na odświeżenie linii. Swoją premierę miały właśnie trzy urządzenia z tej serii. Mowa o Sharp AQUOS Sense 5G, Sense 4 i Sense 4 Plus.

Średniopółkowiec z obsługą sieci 5G

Sharp AQUOS Sense 5G należy do średniej półki. Jak sama nazwa wskazuje, smartfon obsługuje sieci najnowszej technologii 5G. Jego sercem jest Snapdragon 690 5G wsparty 4GB pamięci RAM i 64 GB przestrzeni dyskowej na pliki.

Na pokładzie znalazło się miejsce dla ekranu o przekątnej 5,8 cala wykonanego w technologii LCD IGZO wraz z wcięciem w postaci łezki. Jego rozdzielczość wynosi Full HD+. W smartfonie widać dość spore ramki wokół ekranu ale pomimo tego, wydaje się że będzie to mocno kompaktowe urządzenie.

W przypadku aparatów mamy do czynienia z potrójnym aparatem głównym. Do dyspozycji oddana zostaje jednostka główna o matrycy 12 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji jest aparat ultraszerokokątny 12 Mpix oraz teleobiektyw o matrycy 8 Mpix. Całość uzupełnia aparat do selfie o matrycy 8 Mpix. Całość uzupełnia bateria o pojemności 4570 mAh oraz czytnik linii papilarnych, który jest umieszczony z przodu poniżej ekranu. Smartfon nie posiada złącza słuchawkowego.

Sharp AQUOS Sense 4 Plus lokowany jest nieco wyżej w hierarchii od poprzednika. Jego sercem jest Snapdragon 720G wsparty 8 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczono 128 GB przestrzeni dyskowej. Posiada również głośniki stereo.

W przypadku ekranu mamy tutaj do czynienia z przekątna 6,7 cala a wyświetlaczy wykonany jest w technologii IGZO LCD. Smartfon nie posiada żadnych wcięć, jedynie podłużną dziurkę na aparat do selfie. W smartfonie zastosowano potrójny aparat główny. Podstawowa jednostka posiada matrycę 48 Mpix. Oprócz tego można skorzystać z aparatu ultraszerokokątnego o matrycy 5 Mpix oraz „oczka” dedykowanego do makro o matrycy 2 Mpix. Na froncie zaś mamy do czynienia z podwójnym aparatem do selfie o matrycy 8 Mpix i dodatkowego czujnika do pomiaru głębi o matrycy 2 Mpix.

Całość uzupełnia bateria o pojemności 4120 mAh. Posiada również certyfikat IP 65/68. Co ciekawe znalazło się również miejsce dla klasycznego złącza słuchawkowego. Na ten moment nie ma natomiast żadnej wzmianki ile oba smartfony będą kosztować. Prawdopodobnie dowiemy się tego w ciągu najbliższych kilku dni.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów