Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Nie od dziś wiadomo, że Samsung pracuje intensywnie nad kolejną generacją swoich składanych smartfonów. Właśnie na horyzoncie pojawił się model Samsung Galaxy Z Flip3, który jest kolejną generacją składanego, jak niegdyś telefony z klapką, smartfona. Wiadomo również jak będzie wyglądał inny składany smartfon, mianowicie Samsung Galaxy Z Fold 3.

Bardziej ewolucja niż rewolucja

W samym wyglądzie składanych smartfonów tak naprawdę nie zaszły żadne poważne zmiany. Tak przynajmniej się wydaje patrząc na zaprezentowane rendery. Niemniej może się to zmienić i urządzenie może nas jeszcze zaskoczyć, o ile potwierdzi się plotka mówiąca o kamerce do selfie schowanej pod ekranem.

A co wiemy o specyfikacji Samsunga Galaxy Z Flip3? Na ten moment niestety niewiele. Można spodziewać się, że znajdziemy tutaj Snapdragona 888 wspartego minimum 8 GB pamięci RAM. Na pliki zapewne znajdzie się 256 GB przestrzeni dyskowej. Wiadomo natomiast, że smartfon będzie obsługiwał sieci 5G.

Wiele wskazuje na to, że smartfon zostanie wyposażony w dwa ekrany. Jeden główny i składany, a drugi na zewnątrz pełniący rolę pomocniczą. Najprawdopodobniej obydwa będą wykonane w technologii AMOLED, choć zapewne różnej generacji.

Nie wiadomo niestety jakie aparaty zostaną tutaj zastosowane. Rendery przedstawiają dwa obiektywy główne. Można spekulować, że będzie to aparat główny 12 Mpix oraz aparat ultraszerokokątny również o tej samej matrycy. Ale są to tylko przypuszczenia.

Samsung Galaxy Z Flip3 zostanie również wyposażony w baterię o pojemności łącznej 3273 mAh. Być może będą to dwie baterie połączone w jeden system. Możliwe również, że ogniwo będzie obsługiwało szybkie ładowanie.

W tym samym momencie wyciekły również rendery Samsunga Galaxy Z Fold3. Tutaj najważniejszą chyba informacją jest obsługa rysika S-Pen, gdyż pojawia się ona na grafikach. Nie wiadomo natomiast, czy akcesorium będzie od razu dodawane do zestawu sprzedażowego. Wiadomo również, że model ten zostanie wyposażony w potrójny aparat główny ustawiony pionowo.

Wiele wskazuje na to, że wszystkiego dowiemy się na kolejnym wydarzeniu Galaxy Unpacked, którego data planowana jest na 3 sierpnia tego roku. Natomiast regularna sprzedaż nowej generacji składanych smartfonów od Samsunga ma się rozpocząć 27 sierpnia.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, 91mobiles.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów