Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Pomimo, że od premiery flagowej serii koreańskiego giganta minęło zaledwie pół roku i do kolejnej generacji poczekamy zapewne kolejnych 6 miesięcy, właśnie pojawiły się pierwsze informacje na temat Samsunga Galaxy S22. I to bardzo ciekawe informacje, gdyż zwiastują one dość znaczącą zmianę w stosunku do dotychczasowej polityki.

Odwrócony trend

Jak do tej pory u Samsunga – jak i u wielu innych producentów – mieliśmy ciągły i systematyczny wzrost powierzchni użytkowej ekranu. Rosły one praktycznie z generacji na generację, aby w przypadku Samsunga Galaxy S21 osiągnąć odpowiednio 6,2 cala dla podstawowego modelu Galaxy S21, 6,7 cala dla wariantu Galaxy S21 Plus oraz 6,8 cala w przypadku wersji Galaxy S21 Ultra.

Ten trend najwyraźniej zostanie jednak zastopowany przez przyszłoroczną generację smartfonów Samsung Galaxy S22 i S22 Plus. Wedle najnowszych informacji, podstawowy model będzie miał przekątną 6,06 cala, a wariant z plusem w nazwie 6,55 cala. Jedynie jeżeli wybierzemy Samsunga Galaxy S22 Ultra będziemy mogli liczyć na podobne wymiary jak u poprzednika, gdyż ma on mieć przekątną 6,81 cala.

Jak więc widać, jeden z największych producentów smartfonów na świecie doszedł do wniosku, że należy nieco przystopować trend ciągłego powiększania powierzchni użytkowej w nowych smartfonach. Najwyraźniej doszliśmy do swego rodzaju granicy. Jedynie najmocniejsza wersja, jaką jest Samsung Galaxy S22 Ultra, praktycznie zachowuje rozmiary poprzednika.

Czy to oznacza, że inny producenci również zaprzestaną wyścigu związanego z ciągłym powiększaniem swoich smartfonów? Tego nie wiadomo. Niemniej trzeba przyznać, że wydaje się, iż pewna granica została właśnie osiągnięta.

A co jeszcze wiadomo o Samsungach Galaxy S22? Niestety niewiele. Można oczywiście spodziewać się, że wszystkie warianty będą posiadały panel wykonany w technologii AMOLED. Co najmniej jeden z modeli będzie posiadał również dynamiczną zmianę częstotliwości odświeżania z maksymalną wartością 120 Hz. Prawie na pewno będzie to wariant Ultra. Również tylko najwyższy z modeli będzie wyświetlał obraz w rozdzielczości WQHD+, podczas gdy pozostałe warianty smartfona będą miały klasyczne Full HD+.

Na ten moment to praktycznie wszystkie informacje na temat nadchodzących flagowców Samsung Galaxy S22. Ich premiery, jeżeli nic się nie zmieni, można spodziewać się w styczniu 2022 roku.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, tomsguide.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów