Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung Galaxy Note 20 będzie zasilany Exynosem 992

Samsung Galaxy Note 20

Do premiery najnowszego „notatnika” od Samsunga pozostało jeszcze sporo czasu. Jednak już teraz prawdopodobnie wiemy jak będzie on wyglądał i znamy niektóre szczegóły z jego specyfikacji. Wiele też wskazuje na to, że będzie zasilany szybszym procesorem niż aktualnie topowe Snapdragony.

Galaxy Note 20

Samsung Galaxy Note 20 będzie zasilany Exynosem 992. Jest to pokłosie krytyki jaka spotkała koreańskiego giganta, gdy okazało się, że flagowe modele Samsunga Galaxy S20 dedykowane na rynek amerykański zasilane Snapdragonem 865 są szybsze od europejskich odpowiedników mających na pokładzie Exynosy 990.

Według niepotwierdzonych informacji, najnowszy Exynos 992 będzie wydajniejszy od topowej konkurencji o 1-3%. To niewielka przewaga – istotniejsze jest to, że będzie wykonany w technologii 6 nm, a to z kolei ma przełożyć się na większą energooszczędność.

Innym argumentem postawienia na autorski procesor są opóźnienia w produkcji Snapdragona 865+. Powodem tego stanu rzeczy jest panująca obecnie pandemia COVID-19. W związku tym prawdopodobnie nie udałoby się wyprodukować wystarczającej ilości procesorów dla Samsunga Galaxy Note 20. W sieci pojawiają się jednak także wzmianki o zastosowaniu Snapdragonów. Możliwe zatem, że znów zobaczymy podział w zależności od danego rynku.

Zobacz również:

A co wiemy o Samsungu Galaxy Note 20? Prawdopodobnie do wyboru będą dostępne dwie lub nawet trzy wersje „notatników”. Oprócz podstawowej wersji, spodziewać się można Galaxy Note 20+ oraz Galaxy Note 20 Ultra. Wiele podzespołów i specyfikacji zostanie zapożyczona z flagowej serii Galaxy S20.

Samsungi Galaxy Note 20 powinny obsługiwać sieć 5G. Wiele wskazuje na to, że każdy będzie także miał wyświetlacz w technologii Dynamic Amoled z odświeżaniem na poziomie 120 Hz. Model Galaxy Note Ultra może posiadać maksymalnie 16 GB pamięci RAM i 512 GB przestrzeni na pliki. Możliwe także, że zostanie wyposażony w baterię o pojemności około 5000 mAh.

Konfiguracja aparatów nie jest na ten moment znana, ale śmiało można stwierdzić, że nie będzie specjalnie różniła się od flagowej serii Galaxy S. Możliwa data premiery najnowszych „notatników” przewidywana jest na sierpień tego roku. Ceny oczywiście nie będą należały do najniższych.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: phonearena.com. gizmochina.com

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.