Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung intensywnie pracuje nad kolejną wersją swojego topowego składanego smartfona. Im bliżej premiery urządzenia, tym więcej o nim wiadomo. Ostatnio pojawiły się także kolejne grafiki zdradzające kilka istotnych cech.

Ekran z dziurką na aparat do selfie

Pierwsze co się rzuca w oczy, jak spojrzymy na nowy render, który pojawił się niedawno w sieci, to dziurka w ekranie rozłożonego smartfona. Będzie ona umieszczony po prawej stronie. Wydaje się, iż Samsung zamierza pójść w kierunku tego rozwiązania. Stosuje je już w innych swoich topowych smartfonach, więc tutaj nie byłoby dużego zaskoczenia. Wcześniejsze przecieki informowały o możliwości zastosowania wcięcia w ekranie.

A co jeszcze wiemy o Samsungu Galaxy Fold 2? W przypadku ekranu, po rozłożeniu powinien on mieć 7,7 cala. Będzie zatem większy od poprzednika. Spodziewane są także mniejsze ramki wokół wyświetlacza. Co istotne będzie oferował odświeżanie na poziomie 120 Hz. Możliwe, że zostanie zastosowana technologia ultra cienkiego szkła znana już z modelu Samsung Galaxy Flip Z.

W przypadku drugiego ekranu także nastąpią zmiany. Przede wszystkim będzie on większy od poprzednika i będzie miał przekątną wynoszącą 6,2 cala. Będzie także posiadał mniejsze ramki, co pozytywnie wpłynie na ogólną estetykę. Mówi się również o dziurce w ekranie podobnie jak w przypadku ekranu głównego. Będzie miał natomiast odświeżanie na poziomie standardowych 60 Hz.

Samsung Galaxy Fold 2 niemal na pewno będzie pracował pod kontrolą Snapdragona 865. Będzie on współpracował prawdopodobnie z 12 GB pamięci RAM. Do wyboru mają być dwie wersje pamięciowe – 256 GB lub 512 GB.

Oprócz tego można spodziewać się że składany smartfon od koreańskiego giganta zostanie wyposażony w potrójny aparat główny. Wiele wskazuje, że zobaczymy tutaj jednostkę podstawową o matrycy 64 Mpix, którą będą wspierać matryce 16 Mpix oraz 12 Mpix.

Samsung Galaxy Fold 2 dostanie baterię o pojemności 4365 mAh. Nie będzie natomiast posiadał rysika, jak to sugerowały pierwsze informacje. Możliwe, że smartfon zostanie pokazany już 5 sierpnia. Nie należy jednak oczekiwać, że kupić go będzie można wcześniej niż we wrześniu. Oczywiście jeśli wszystko pójdzie po myśli producenta.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: phonearena.com. gizmochina.com

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów