Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung Galaxy F42 5G wprowadzony do sprzedaży

Samsung-Galaxy-F42-5G

Samsung Galaxy F42 5G za kilka dni zadebiutuje w Indiach, ale nigdy nie wiadomo, czy jakiś wariant tego modelu nie pojawi się także w Europie. Tym bardziej, że mamy tutaj do czynienia z dość nietypowym podejściem. To, co wyróżnia smartfona, to sporej pojemności bateria, ekran z wyższą częstotliwością odświeżania oraz procesor.

Całkiem przyzwoity średniak

W Samsungu Galaxy F42 5G zobaczymy na pokładzie MediaTeka 700. I to jest dość zaskakujący ruch, gdyż do tej pory zazwyczaj w smartfonach koreańskiego producenta widzieliśmy Snapdragony albo autorskie Exynosy. Tym razem jest inaczej. Najwyraźniej producent również postanowił zdywersyfikować swoje źródła dostaw procesorów ze względu na trudności z dostępnością niektórych podzespołów.

Smartfon będzie także obsługiwał sieci 5G. Z dostępnych informacji wynika, że jest dostępny w dwóch wariantach pamięciowych – 6 oraz 8 GB pamięci RAM. Na pliki w obu przypadkach przeznaczono 128 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci.

Na pokładzie znalazło się miejsce dla ekranu Infinity-V o przekątnej 6,6 cala wykonanym w technologii IPS LCD. Obsługuje on rozdzielczość Full HD+. Na szczęście nie zabrakło tutaj również wyższej częstotliwości odświeżania na poziomie 90 Hz.

W przypadku aparatu głównego do dyspozycji użytkownika jest potrójny aparat główny. Podstawowa jednostka posiada matrycę 64 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika jest aparat ultraszerokokątny 5 Mpix oraz „oczko” dedykowane do pomiaru głębi ostrości o matrycy 2 Mpix. Na froncie zastosowano aparat o matrycy 8 Mpix.

Dobrze prezentuje się bateria. Ma ona pojemność 5000 mAh i powinna wystarczyć na długi czas pracy bez ładowarki. Szkoda tylko, że prędkość ładowania jest tylko na poziomie 15 W. Nie zabrakło tutaj natomiast klasycznego złącza słuchawkowego.

Najlepsze telefony Samsung 2023

Samsung Galaxy F42 5G będzie dostępny w sprzedaży na rynku indyjskim od 3 października. Wyceniono go na około 240 i 260 euro w zależności od konfiguracji pamięci. Na ten moment nic nie wiadomo, czy ten model pojawi się także w Europie. Może się jednak okazać, że podobne pod względem specyfikacji urządzenie pojawi się po cichu także na Starym Kontynencie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, 91mobiles.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów