Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung Galaxy F42 5G za kilka dni zadebiutuje w Indiach, ale nigdy nie wiadomo, czy jakiś wariant tego modelu nie pojawi się także w Europie. Tym bardziej, że mamy tutaj do czynienia z dość nietypowym podejściem. To, co wyróżnia smartfona, to sporej pojemności bateria, ekran z wyższą częstotliwością odświeżania oraz procesor.

Całkiem przyzwoity średniak

W Samsungu Galaxy F42 5G zobaczymy na pokładzie MediaTeka 700. I to jest dość zaskakujący ruch, gdyż do tej pory zazwyczaj w smartfonach koreańskiego producenta widzieliśmy Snapdragony albo autorskie Exynosy. Tym razem jest inaczej. Najwyraźniej producent również postanowił zdywersyfikować swoje źródła dostaw procesorów ze względu na trudności z dostępnością niektórych podzespołów.

Smartfon będzie także obsługiwał sieci 5G. Z dostępnych informacji wynika, że jest dostępny w dwóch wariantach pamięciowych – 6 oraz 8 GB pamięci RAM. Na pliki w obu przypadkach przeznaczono 128 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci.

Na pokładzie znalazło się miejsce dla ekranu Infinity-V o przekątnej 6,6 cala wykonanym w technologii IPS LCD. Obsługuje on rozdzielczość Full HD+. Na szczęście nie zabrakło tutaj również wyższej częstotliwości odświeżania na poziomie 90 Hz.

W przypadku aparatu głównego do dyspozycji użytkownika jest potrójny aparat główny. Podstawowa jednostka posiada matrycę 64 Mpix. Oprócz tego do dyspozycji użytkownika jest aparat ultraszerokokątny 5 Mpix oraz „oczko” dedykowane do pomiaru głębi ostrości o matrycy 2 Mpix. Na froncie zastosowano aparat o matrycy 8 Mpix.

Dobrze prezentuje się bateria. Ma ona pojemność 5000 mAh i powinna wystarczyć na długi czas pracy bez ładowarki. Szkoda tylko, że prędkość ładowania jest tylko na poziomie 15 W. Nie zabrakło tutaj natomiast klasycznego złącza słuchawkowego.

Najlepsze telefony Samsung 2022 ->

Samsung Galaxy F42 5G będzie dostępny w sprzedaży na rynku indyjskim od 3 października. Wyceniono go na około 240 i 260 euro w zależności od konfiguracji pamięci. Na ten moment nic nie wiadomo, czy ten model pojawi się także w Europie. Może się jednak okazać, że podobne pod względem specyfikacji urządzenie pojawi się po cichu także na Starym Kontynencie.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, 91mobiles.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów