Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Koreański gigant widzi szansę jaką daje rynek indyjski i rozszerza swoją ofertę o pierwszy model z serii F, który został właśnie pokazany. Mowa tutaj o Samsungu Galaxy F41. Na razie nie wiadomo, czy jedynym rynkiem zbytu pozostaną Indie. Być może – wzorem niektórych modeli M – Samsung zdecyduje się również na dystrybucję w krajach europejskich.

Smartfon o niezłej specyfikacji z wielka baterią

Samsung Galaxy F41 napędzany jest autorskim Exynosem 9611 wspartym 6 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczono 128 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci. Zastosowano tutaj klasyczny czytnik linii papilarnych umieszczony na pleckach smartfona.

W przypadku ekranu zdecydowano się na zaimplementowanie wyświetlacza wykonanego w technologii Super AMOLED. Ma on przekątną wynoszącą 6,4 cala i rozdzielczość na poziomie Full HD+. W tym wypadku zdecydowano się na wcięcie w postaci łezki na pojedynczą kamerkę do selfie.

W przypadku aparatu głównego mamy do czynienia z potrójną jednostką. W Samsungu Galaxy F41 znalazło się miejsce dla aparatu głównego o matrycy 64 Mpix. Oprócz tego można będzie skorzystać z aparatu ultraszerokokątnego o matrycy 8 Mpix. Trzecie „oczko” służy do pomiaru głębi ostrości i posiada matrycę 5 Mpix. Całość uzupełnia pojedyncza kamerka do selfie o matrycy 32 Mpix.

Sporym wyróżnieniem na tle konkurencji w tym modelu jest bateria. A raczej jej pojemność. Wynosi ona niebagatelne 6000 mAh. Takie ogniwo powinno pozwolić na długie działanie bez potrzeby sięgania po ładowarkę. Niestety smartfon obsługuje ładowanie jedynie na poziomie 15W, co sprawia, że aby w pełni go naładować, musimy być podpięci pod ładowarkę niecałe trzy godziny. Aktualnie jest to poniżej standardów nawet dla tej klasy urządzeń.

Samsung Galaxy F41 będzie dostępny od 16 października na rynku. Dobrze by było, gdyby ten model pojawił się także w Europie, gdyż jego cena byłaby zapewne atrakcyjna, zważywszy, że mamy tu do czynienia między innymi z Super AMOLED-em.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gsmarena.com, 91mobiles.com

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów