Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung Galaxy A13 5G pojawi się jeszcze w tym roku

Samsung galaxy A12

Właśnie pojawiły się informacje na temat nowego smartfona od koreańskiego giganta. Mowa o Samsungu Galaxy A13 5G. Wedle tych doniesień ma to być najbardziej przystępny cenowo smartfon tej firmy obsługujący sieci 5G. Co istotne jego specyfikacja wygląda całkiem przyzwoicie. Z racji tego, ze seria „A” zazwyczaj trafia również do Europy, warto temu urządzeniu przyjrzeć się bliżej.

Obsługa sieci 5G i niezły aparat

Samsung Galaxy A13 5G wedle dostępnych informacji będzie pracował pod kontrolą MediaTeka Dimensity 700. Oznacza to, że również Samsung na dobre wszedł we współpracę z tym producentem procesorów. Na pokładzie znajdzie się minimum 4 GB pamięci RAM, choć niewykluczone, że dostępna będzie wersja z większą kością pamięci. Prawdopodobnie na pokładzie znajdzie się minimum 64 GB przestrzeni na pliki. Oczywiście będzie obsługiwał sieci 5G.

Na ten moment nie ma żadnych informacji na temat ekranu. Można się jednak spodziewać, że w tym wypadku będzie to jednak jednostka IPS LCD o przekątnej  w okolicy 6,5 cala. Raczej trudno oczekiwać, żeby obsługiwała wyższą niż standardowa częstotliwość odświeżania. Z drugiej strony można spodziewać się obsługi rozdzielczości Full HD+.

Ciekawie zapowiada się natomiast aparat. Można się tutaj spodziewać potrójnej lub poczwórnej jednostki głównej. Podstawowy aparat będzie natomiast wyposażony w czujnik Samsung ISOCELL JN1 o rozdzielczości 50 Mpix. Oprócz tego znajdzie się zapewne aparat ultraszerokokątny. Reszta to zapewne „pomocnicze „oczka”.

Najlepsze telefony Samsung 2021 ->

Smartfon zostanie prawdopodobnie wyposażony w baterię o pojemności 5000 mAh. Niestety raczej nie ma co tutaj oczekiwać jakiegoś super szybkiego ładowania. Na razie jest mowa jedynie o 15 W. Być może później informacje te zostaną w jakiś sposób zweryfikowane.

Do premiery Samsunga Galaxy A13 5G pozostało jeszcze sporo czasu. Wedle najnowszych informacji zadebiutuje on dopiero z początkiem 2022 roku, jednak niektóre źródła mówią, że może się on pojawić jeszcze w tym roku. Zważywszy na ilość dostępnych informacji na temat tego modelu nie jest to niemożliwe.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com, gsmarena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów