Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Samsung zapłaci 14 mln dolarów kary. Wszystko przez reklamę

Samsung Galaxy S8 Australia

Samsung zapłaci 14 mln dolarów kary. Taką sumę orzekł australijski sąd. Powód? Reklama wprowadzająca w błąd konsumentów, co doprowadziło do uszkodzeń telefonów i innego sprzętu mobilnego.

  • Samsung Australia musi zapłacić 14 mln AUD grzywny
  • to kara za reklamę wprowadzającą użytkowników w błąd
  • jej skutkiem jest wiele zniszczonych urządzeń przez działanie wody morskiej

Samsung Australia – grzywna

Wiele smartfonów Samsunga szczyci się odpornością na pył i wodę spełniając przy tym wysoką normę IP68. W praktyce modele z serii Galaxy A czy zwłaszcza Galaxy S są w stanie sporo przetrwać pod wodą, ale słodką, nie morską. A właśnie kąpiel w morzu sugerowały (a wręcz do nich zachęcały) reklamy Samsung Australia.

Liczne spoty reklamowe takich modeli, jak Samsung Galaxy A5 (2017), Galaxy A7 (2017), Galaxy S7 i S7 Edge, Galaxy S8 (na zdjęciu) i S8+ czy Galaxy Note8 przedstawiały telefon na tle morza. Wielu użytkowników używało więc swoich smartfonów m.in. do wykonywania podwodnych zdjęć. Niestety kąpiel urządzenia w słonej wodzie morskiej doprowadzała do korozji, a nawet zniszczenia urządzenia. Wprowadzająca w błąd reklama – pojawiająca się od marca 2016 do października 2018 r. – skończyła się pozwem Samsung Australia przez Australijską Komisję ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC), gdyż uszkodzenia i zniszczenia wywołane wodą morską nie zostały uznane na gwarancji.

Sprawę wytyczono w 2019 roku, a teraz karę orzekł sąd – Samsung Australia musi zapłacić 14 milionów dolarów australijskich (ok. 9,6 mln USD) grzywny. ACCC podkreśla, że podczas emisji wprowadzającej w błąd reklamy sprzedano w Australii łącznie 3,1 mln sztuk Samsungów.

Zobacz również: Wodoszczelny telefon

Źródło: gsmarena.com.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
5/5 - (1 vote)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: