Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Redmi Note 10 z obsługą sieci 5G

Xiaomi-Redmi-Note-9-Pro

W sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące kolejnej generacji jednego z najpopularniejszych modeli w ofercie Redmi. Mowa o serii Note 10. Wiele wskazuje na to, że najnowszy model będzie miał mocny argument w stosunku do konkurencji w postaci obsługi sieci 5G. Redmi Note 10 będzie zapewne początkiem całej serii smartfonów o tej nazwie.

Redmi coraz częściej stawia na MediaTeka

Nieoficjalnie wiadomo, że najnowszy model chińskiego producenta właśnie przechodzi certyfikacje, aby móc go dopuścić do sprzedaży. Oznaczałoby to, że do premiery smartfona pozostało całkiem niewiele czasu. Być może kilka tygodni.

Pewną ciekawostką jest to, że Redmi coraz częściej stosuje w swoich urządzeniach procesory od MediaTeka. Nie inaczej prawdopodobnie będzie w tym wypadku. Jeżeli plotki się potwierdzą to na pokładzie zobaczymy MediaTeka Dimensity 820. Jest on sporo wydajniejszy od MediaTeka G85 obecnego w Redmi Note 9. Oczywiście obsługuje on sieci 5G. Wiele wskazuje na to, że w Redmi Note 10 zobaczymy 8 GB pamięci RAM.

Na dobrą sprawę niewiele więcej wiadomo na temat pozostałej specyfikacji. Jednak wielu rzeczy możemy się domyślić. Zapewne na pliki przeznaczone zostanie minimum 64 GB przestrzeni dyskowej, choć bardziej pożądaną wielkością byłoby 128 GB. W przypadku ekranu zapewne będzie miał on przekątną w okolicy 6,5 cala. Raczej nie ma co liczyć na wyświetlacz OLED-owy. Chociaż mówi się, że częstotliwość jego odświeżania może być wyższa od standardowych 60 Hz.

W kwestii aparatów raczej nie powinno być wielkiej rewolucji. Konfiguracja powinna być podobna do poprzedniej serii. Zatem zobaczymy tutaj dwa pełnowartościowe aparaty główne w postaci podstawowej jednostki i aparatu ultraszerokokątnego. Do kompletu powinny znaleźć się dwa kolejne „oczka” w postaci czujnika głębii ostrości i jednostki dedykowanej zdjęciom makro. Całość uzupełni kamerka do selfie.

Redmi Note 10 będzie posiadał łączność NFC i baterię powyżej 4000 mAh z obsługą szybkiego ładowania. Na ten moment nie ma żadnych informacji dotyczących ewentualnej ceny, ale powinna być ona konkurencyjna. Zapewne im bliżej premiery, będziemy dostawali coraz więcej potwierdzonych informacji.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów