Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Chiński koncern realme właśnie zaprezentował dwa nowe smartfony ze średniej półki. Mowa o modelu X7 i X7 Pro. Urządzenia wyróżniają się niezłą specyfikacją, dobrymi ekranami i ciekawymi aparatami. Również cena powinna być całkiem przystępna i miejmy nadzieję, że zobaczymy je także w Polsce.

Ciekawy ekran z szybkim odświeżaniem

Na pokładzie realme X7 Pro zastosowano procesor MediaTek Dimensity 1000+ wsparty 8 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczono 128 GB przestrzeni dyskowej. Smartfon obsługuje także sieci 5G. Nie podano natomiast, czy będzie można rozszerzyć pamięć o zewnętrzną kartę SD ale wydaje się to oczywiste.

W przypadku modelu Pro zastosowano ekran o przekątnej 6,5 cala wykonany w technologii AMOLED. Obsługuje on rozdzielczość na poziomie Full HD+ i, co ważniejsze, posiada odświeżanie na poziomie 120 Hz. W ekranie zaimplementowano czytnik linii papilarnych, a w lewym górnym rogu znajduje się niewielka dziurka na pojedynczy aparat do selfie.

Realme X7 Pro może pochwalić się poczwórnym aparatem głównym. Znajdziemy tutaj podstawową jednostkę wyposażoną w matrycę o rozdzielczości 64 Mpix. Oprócz tego można będzie skorzystać z aparatu ultraszerokokątnego o matrycy 8 Mpix. Całość uzupełniają dwa „oczka” o matrycach 2 Mpix dedykowane zdjęciom makro i do zdjęć czarno-białych. Kamerka do selfie posiada zaś matrycę 32 Mpix.

W realme X7 Pro nie zabrakło szybkiego ładowania na poziomie 65 W. Według producenta umożliwia to naładowanie urządzenia do pełna w ciągu 35 minut. Smartfon zaś posiada baterię o pojemności 4500 mAh.

realme X7

Realme X7 jest nieco słabszym odpowiednikiem powyższego modelu. Został wyposażony w MediaTeka 800U współpracującego z 6 lub 8 GB pamięci RAM. Na pliki przeznaczono również 128 GB przestrzeni dyskowej.

Nieco inaczej wygląda tutaj również kwestia ekranu. W modelu tym zastosowano panel AMOLED o przekątnej 6,4 cala obsługujący standardowe odświeżanie na poziomie 60 Hz. Smartfon również obsługuje rozdzielczość na poziomie Full HD+ i posiada czytnik linii papilarnych zaimplementowany w ekranie.

W przypadku aparatu głównego mamy do czynienia z potrójną jednostką. Zarówno podstawowa kamerka jak i aparat ultraszerokokątny jest taki sam jak w modelu Pro. Całość uzupełnia „oczko” dedykowane zdjęciom makro. Na froncie zaś jest pojedynczy aparat do selfie o matrycy 16 Mpix.

W realme X7 znajdziemy nieco mniejszą baterię o pojemności 4300 mAh z funkcją ładowania na poziomie 50 W. Co ciekawe smartfon posiada również złącze słuchawkowe.

Realme X7 Pro do sprzedaży trafi już 10 lutego. Jego cena została ustalona na około 410 dolarów. W przypadku zwykłego modelu X7 sprzedaż rozpocznie się 12 lutego, a ceny z podstawowy  wariant rozpoczną się od kwoty około 300 dolarów.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com, gsmarena.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów