Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Chiński koncern Realme nie zwalnia obrotów. Cały czas pracuje nad kolejnymi modelami smartfonów. Tym razem na horyzoncie pojawia się Realme V5. Będzie to pierwszy przedstawiciel nowej serii „V”, który zaprezentowany będzie już dziś, a w sprzedaży pojawi się 3 sierpnia.

Średniopółkowiec zasilany MediaTekiem

Sercem smartfona jest nowa seria MediaTeka Dimensity 720 5G. Smartfon powinien być dostępny w dwóch wersjach pamięciowych. Podstawowa zaoferuje konfigurację 6GB RAM i 128 GB przestrzeni dyskowej. Mocniejsza wersja zaoferuje więcej pamięci RAM na poziomie 8 GB.

Realme V5 zaoferuje ekran o przekątnej 6,5 cala prawdopodobnie wykonany w technologii IPS. Jego rozdzielczość powinna wynieść 1080 na 2400 pikseli. Zapewne zobaczymy tutaj dziurkę w wyświetlaczu na pojedynczą kamerkę do selfie. W smartfonie ujrzymy klasyczny czytnik linii papilarnych ale umieszczony na bocznej ramce.

W przypadku aparatu głównego, możemy liczyć na poczwórną jednostkę główną. Podstawowy aparat będzie miał matrycę o rozdzielczości 48 Mpix. Oprócz tego prawdopodobnie Realme V5 będzie dysponował kamerką ultraszerokokątną o matrycy 8 Mpix. Na pokładzie znalazło się miejsce również dla dwóch „oczek” o matrycach 2 Mpix. Zapewne będą one dedykowane zdjęciom makro i do pomiaru głębi ostrości. Na froncie zaimplementowano kamerkę o matrycy 16 Mpix.

Co istotne, wiele wskazuje na to, że smartfon będzie obsługiwał sieci 5G. Możemy także liczyć na całkiem pojemną baterię, którego ogniwo powinno mieć pojemność około 5000 mAh. Smartfon powinien także mieć gniazdo do obsługi zewnętrznej karty pamięci.

Na ten moment nie wiadomo ile dokładnie będzie kosztował Realme V5. Niektóre plotki wspominają o kwocie około 200 dolarów, co byłoby bardzo dobra wyceną smartfona. Miejmy także nadzieję, że smartfon trafi do Europy i do Polski, gdzie od niedawna Realme oficjalnie jest dostępne.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: gizmochina.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów