Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Chińskie realme nie próżnuje i w nowy rok postanowiło wejść z odpowiednim przytupem. Właśnie zaprezentowało model V15, który może się pochwalić całkiem interesującą specyfikacją i przystępną ceną. Na ten moment smartfon pojawił się w Chinach i Indiach ale miejmy nadzieję że również w Europie go nie zabraknie.

Obsługa sieci 5G i ekran AMOLED

Sercem smartfona jest MediaTek Dimesity 800U wsparty 8 GB pamięci RAM. Jest także dostępna wersja z kością 6 GB. Smartfon obsługuje oczywiście najnowszy standard łączności 5G. Na pliki przeznaczono 128 GB przestrzeni dyskowej z możliwością rozszerzenia o zewnętrzną kartę pamięci.

W realme V15 zastosowano ekran o przekątnej 6,4 cala wykonany w technologii AMOLED. Obsługuje on rozdzielczość Full HD+ i posiada jasność na poziomie 600 nitów, co w tej kategorii cenowej jest całkiem przyzwoitym wynikiem. Smartfon posiada dziurkę w ekranie na pojedyncza kamerkę do selfie ulokowaną w lewym górnym rogu ekranu. Czytnik linii papilarnych jest zaimplementowany pod ekranem.

W przypadku aparatów też jest całkiem nieźle. Na pokładzie znalazło się miejsce dla potrójnej jednostki głównej. Podstawowy aparat posiada matryce 64 Mpix. Oprócz tego można skorzystać z aparatu ultraszerokokątnego o matrycy 8 Mpix oraz „oczka” dedykowanego zdjęciom makro o matrycy 8 Mpix. Całość uzupełnia aparat do selfie o matrycy 16 mpix.

Jeśli chodzi o baterię w realme V15 zastosowano ogniowo o pojemności 4310 mAh. Mamy tutaj możliwość szybkiego ładowania na poziomie 50 W, co nie jest częstym widokiem w smartfonach dostępnych za tą cenę. Pojemność również wydaje się odpowiednia jak na gabaryty smartfona.

Realme V15 w podstawowej wersji będzie kosztowało około 190 euro. Smartfon na rynku azjatyckim dostępny będzie od 14 stycznia. Na razie nie ma informacji na temat jego pojawienia się w Europie, jednak miejmy nadzieję że to się zmieni.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Źródło: 91mobiles.com.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów